پاول دورف ۷ افسانه‌ی دروغین اپل را فاش کرد

انتقاد شدید پاول دورف از اَپِل و دزد خطاب کردن آنها

پاول دورف پس از آپدیت جدید تلگرام، در نامه ای سرگشاده ادعای اپل در مورد درآمدهای اپل استور را اراجیف خواند.

تهران – اقتصاد برتر – ۲۱ مهر ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از اسپوتنیک‌نیوز، پاول دورف، بنیان‌گذار تلگرام، اندکی پس از آپدیت جدید تلگرام که ویژگی‌های برجسته‌ای همچون افزایش حجم فایل‌های ارسالی تا ۲ گیگابایت و امکان آپلود ویدیو به جای تصویر پروفایل به آن افزوده شده، در نامه‌ای سرگشاده ادعای اپل در مورد درآمدهای اپل استور را اراجیف خواند.

دورف در توضیحاتش با دزد خطاب کردن اپل گفته است اینکه گفته می‌شود کمیسیون ۳۰ درصدی برای گرداندن و بهبود پلتفرم صرف می‌شود دروغ محض است، به طوری که حتی تلگرام به جهت سر و کار داشتن با فایل‌های حجیم و ویدیویی و نیاز بیشتر به اپراتور و سرور هم این میزان هزینه نمی‌کند!

دورف در پایان با خوشحالی از شروع تحقیقات قضایی پیرامون انحصارطلبی اپل افزود هم کاربران و هم توسعه‌دهندگان می‌بایست راه را بر دزدی‌های اپل ببندند.

گزارشات جدید حاکی از آن است که تلگرام اندکی پس از نامه آتشین پاول دورف خطاب به اپل و دزد خطاب کردن آنها، با ارائه دادخواستی به کمیسریای اروپا در امور رقابت‌های بازرگانی، علیه انحصارطلبی اپل طرح شکایت کرد.

در حال حاضر شرکت اپل با دو پرونده باز در اتحادیه اروپا روبروست که یکی از آنها در رابطه با اپل استور و کارمزد دریافت شده از توسعه‌دهندگان است که ماهیانه به ۱ میلیارد دلار می‌رسد.

گفتنی است پیش از تلگرام نیز دو شرکت بزرگ Spotify و Rakuten از شرکت اپل و کارمزد ۳۰ درصدی که به توسعه‌دهندگان تحمیل می‌کند به اتحادیه اروپا شکایت کرده بودند.

پاسخ دادن