پایداری شبکه برق باید روزبه روز افزایش یابد

معاون برق و انرژی وزیر نیرو گفت: ضروری است روز به روز قابلیت اطمینان و پایداری شبکه برق کشور افزایش یابد.

تهران – اقتصادبرتر – ۳۰ بهمن ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از ایرنا،  همایون حائری روز پنجشنبه در چهارمین رزمایش اصلاح روشنایی معابر و بهینه سازی مصرف در محل مرکز پایش صنعت برق در شرکت توانیر افزود: افزایش قابلیت اطمینان و پایداری شبکه برق کمک خواهد کرد در هر حادثه ای بتوان به سلامت عبور کرد. وی به زلزله شب گذشته در سی سخت و پایدار شدن سریع شبکه برق اشاره کرد و خاطرنشان ساخت: هرچه شبکه برق پایدار ترباشد برقراری برق پس از بروز بحران با سرعت بیشتری انجام خواهد شد که این موضوع اهمیت زیادی دارد.

معاون وزیر نیرو ادامه داد: آمادگی صنعت برق همواره باید تداوم داشته باشد به خصوص برای تابستان پیش رو تا بتوان بدون مشکل این تابستان را نیز پشت سر گذاشت. زمستان امسال برنامه ریزی های انجام شده و نیز کنترل مصرف سبب شد کمترین مشکل ایجاد شود. افزایش روز افزون رمزارزها نیاز به برنامه ریزی دقیق تری دارد که باید در این زمینه بیشتر تلاش کرد.

معاون وزیر نیرو افزود: شبکه برق باید از هم اکنون و با برنامه ریزی دقیق تر خود را برای تابستان آماده کند تا این تابستان هم مانند تابستان گذشته کمترین مشکل ایجاد شود. چهارمین مانور اصلاح روشنایی معابر و مدیریت مصرف صبح امروز در محل مرکز پایش صنعت برق در شرکت توانیر برگزار شد.

پاسخ دادن