پتروشیمی ارومیه؛ عرضه اولیه احتمالی این هفته

44 شرکت در صف عرضه اولیه بورس

بورس احتمالاً این هفته عرضه اولیه نخواهد داشت و احتمال عرضه اولیه در فرابورس بیشتر است. شنیده‌ها حاکی از آمادگی پتروشیمی ارومیه با نماد #شاروم است.

تهران – اقتصاد برتر – ۴ مرداد ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر شنیده ها حاکی از آن است که تا این لحظه شرکت بورس سهام آماده ای برای عرضه در این هفته نداشته باشد ولی هنوز قطعی نیست و تا فردا نتیجه قطعی آن مشخص خواهد شد.

اما در فرابورس که چند هفته ای است عرضه اولیه ای ارائه نکرده، خبر از آماده شدن دو شرکت «پتروشیمی ارومیه» و شرکت «توسعه مسیر برق گیلان» جهت عرضه اولیه می‌رسد.

آمادگی ۴ شرکت برای عرضه در فرابورس

افسانه اروجی معاون بازار فرابورس در خصوص آخرین وضعیت شرکت ها در فرابورس ایران اظهار کرد: در حال حاضر ۴ شرکت درج شده در فرابورس برای عرضه در بازارهای دوم وجود دارد که در این راستا می‌توان به شرکت کشاورزی و دامپروری ملارد شیر، شرکت توسعه مسیر برق گیلان، شرکت پتروشیمی ارومیه و شرکت توزیع غذا دنا آفرین فدک اشاره کرد. ما پیگیر هستیم که اگر امکانش باشد شرکت توسعه مسیر برق گیلان یا شرکت پتروشیمی ارومیه را عرضه کنیم. شرکت توسعه مسیر برق گیلان باید ارزش گذاری شرکت را به فرابورس تحویل دهد؛ این در حالی است که ارزش‌گذاری شرکت پتروشیمی ارومیه به فرابورس رسیده و مورد بررسی قرار گرفته و در حال حاضر سرمایه‌گذاران می‌توانند اطلاعات آن را در سامانه کدال مشاهده کنند.

لذا با توجه به این موضوع که پتروشیمی ارومیه مدارک و مستندات خود را زودتر آماده کرده؛ گزینه احتمالی عرضه اولیه در این هفته می‌باشد. در هر صورت نتیجه عرضه اولیه شدن یکی از این دو شرکت برای این هفته یا هفته بعد تا فردا مشخص خواهد شد.

پتروشیمی ارومیه، هفته گذشته با نماد #شاروم در بازار دوم فرابورس درج نماد شده است.

درج نماد پتروشیمی ارومیه

پاسخ دادن