پرداخت وام قرض الحسنه ۳۰میلیون تومانی اشتغال روستایی

اقتصاد برتر

معاون سرمایه گذاری، فرهنگی و اجتماعی معاونت توسعه روستایی گفت: تسهیلات بانکی قرض‌الحسنه‌ای ۳۰میلیون تومانی از هفته آینده در ۵بانک عامل با سود بانکی ۴درصدی قابل پرداخت است.

تهران – اقتصاد برتر – ۱۳ مهر ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از تسنیم، منوچهر رزمجو معاون سرمایه گذاری، فرهنگی و اجتماعی معاونت توسعه روستایی کشور امروز در نشست خبری به مناسبت روز ملی روستا و عشایر در ارتباط با نحوه تخصیص اعتبارات تسهیلات اشتغالزایی روستایی و عشایری اظهار کرد: ۵۰ درصد این اعتبارات در بخش کشاورزی، ۲۵ درصد در بخش صنایع و معادن کوچک، ۴ درصد در بخش صنایع دستی و فرشهای دست باف، ۱۰ درصد در بخش فناوری و خدمات فناوری اطلاعات و مابقی برای تامین سرمایه درگردش روستائیان و عشایر پرداخت شده است.

وی با اشاره ه اینکه اشتغال روستایی به صورت پایدار دنبال می شود، افزود: اشتغالزایی در بخش روستا با کمک صندوق کارآفرینی امید، بنیاد برکت و بناید علوی پروژه های برای اشتغالزایی در میان جوامع روستایی و عشایر و برای ۳ تا ۴ هزار نفر شغل ایجاد شده است.

معاون سرمایه گذاری، فرهنگی و اجتماعی معاونت توسعه روستایی کشور ادامه داد: بر اساس قانون بودجه جاری ۵۰۰ میلیارد تومان تسهیلات قرض الحسنه به روستائیان تعلق میگیرد و سقف تسهیلات از ۱۰ میلیون تومان به ۳۰ میلیون تومان افزایش یافته است. این تسهیلات برای رفع مشکلات روستائیان و ایجاد مشاغل کوچک پرداخت می شود.

  • پروژه‌های روز ملی روستا به صورت ویدئو کنفرانس توسط روحانی افتتاح می‌شود

رزمجو در پاسخ به سوالی اظهار کرد: این تسهیلات از هفته آینده در ۵ بانک عامل کشاورزی، رفاه، ملت، ملی و صادرات به صورت قرض الحسنه و با سود بانکی ۴ درصدی قابل پرداخت است.

اینم مقام مسئول  گفت: این تسهیلات بانکی صرفا به روستائیان ساکن، نیازمندی پرداخت می شود که از خدمات نهاد های حمایتی مانند کمیته امداد استفاده نمی‌کنند.

رزمجو در پاسخ به سوالی دیگر اظهار داشت: این تسهیلات با حداقل ضمانت و با یک ضامن قابل پرداخت است و دهیاری ها افراد متقاضی را به فرمانداری ها معرفی می‌کنند تا برای دریافت وام به بانکها مراجعه کنند.

پاسخ دادن