پرداخت ۱۰ هزار میلیارد ریال از منابع هدفمندی برای خرید گندم

خروج گندم از کرمان ممنوع شد

مدیرعامل سازمان هدفمندی یارانه‌ها از پرداخت ۱۰ هزار میلیارد ریال از منابع هدفمندی یارانه‌ها برای خرید تضمینی گندم خبر داد.

تهران – اقتصادبرتر – ۲۸ تیر ۱۴۰۰

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از سازمان هدفمندی یارانه‌ها، امید حاجتی با اشاره به ضرورت پرداخت به موقع و بدون تاخیر مطالبات کشاورزان گندم کار همزمان با خرید تضمینی گندم و تحویل آن اشاره کرد و گفت: مبلغ ۱۰ هزار میلیارد ریال بابت یارانه نان و خرید تضمینی گندم به شرکت مادر تخصصی بازرگانی دولتی ایران پرداخت شد. در حال حاضر فرایند خرید تضمینی گندم به عنوان یک محصول استراتژیک در امنیت غذای جامعه از اولویت های سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها است.

 مدیر عامل سازمان هدفمندی یارانه‌ها اظهارداشت: نگاه و رویکرد این سازمان در خرید محصولات استراتژیک از کشاورزان نیز بر این قرار گرفته که بعد از خرید محصول توسط دولت مطالبات کشاورزان سریعا پرداخت شود. از  ابتدای سال جاری تاکنون بابت خرید تضمینی گندم مبلغ ۷۳ هزار و ۴۵۰  میلیارد ریال به شرکت بازرگانی دولتی ایران پرداخت شده است. طبق مصوبه جدید شورای عالی اقتصاد از اول اردیبهشت‌ ۱۴۰۰ ، قیمت هر کیلوگرم گندم خرید تضمینی به پنج‌هزار تومان رسید. این قیمت پیش از این هر کیلوگرم گندم ۲ هزار و ۵۰۰ تومان بود که با حمایت دولت به پنج هزار تومان افزایش یافت.

پاسخ دادن