پروازهای ترکیه به ایران مجددا لغو شد

شنیده ها حکایت از آن دارد که پروازهای شرکت های هواپیمای ترکیه به مقصد ایران بار دیگر لغو شده است. این در حالیست که چند روز از انجام دوباره پروازهای این مسیر بیشتر نگذشته بود.

تهران- اقتصادبرتر- ۱۲ مهر ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از یورونیوز، از قرار معلوم از روز شنبه و با صلاحدید مقامات بهداشتی ترکیه، سازمان هواپیمایی این کشور کلیه پروازها به مقصد ایران را تا اطلاع ثانوی لغو کرده است.

پس از همه گیری جهانی بیماری کووید ۱۹ پروازهای شرکت های ترکیه ای به ایران چندین بار لغو و برقراری مجدد آنها به تاخیر افتاده بود موضوعی که مشکلات عدیده ای را عمدتا برای ایرانیان مقیم خارج ایجاد کرد. بدین ترتیب هواپیمایی قطر را کماکان باید تنها شرکت خارجی فعال در ایران دانست.

تاکنون مقامات رسمی ترکیه و ایران به این خبر واکنشی نشان نداده اند با این حال مسافرانی که طی روزهای آینده قصد سفر به ایران را دارند در صورت مراجعه به وبسایت های شرکت هایی نظیر ترکیش و پگاسوس امکان تهیه بلیط را نخواهند داشت.

همزمان شرکت هواپیمایی ماهان هم اعلام کرده که پروازهایش از تهران به استانبول تا امروز شنبه ۱۲ مهرماه (۳ اکتبر) ادامه خواهد داشت و ‌پس از آن صرفاً بصورت یک طرفه از مبدا استانبول به تهران صورت خواهد پذیرفت. در ادامه این اطلاعیه که در اختیار آژانس های مسافرتی قرار گرفته آمده که کلیه پروازها از مبدا تهران به استانبول تا تاریخ اول نوامبر ابطال می گردد و برنامه پروازهای برگشت متعاقباً اعلام خواهد شد.

پاسخ دادن