پوتین: روسیه در آستانه موج جدید کرونا قرار دارد

اقتصاد برتر

 رئیس جمهوری روسیه اعلام کرد که روسیه در وضعیت بسیار دشوار از نظر همه گیری کرونا و در آستانه موج جدید آن قرار دارد.

تهران – اقتصادبرتر – ۲۲ دی ۱۴۰۰

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از دفتر مطبوعاتی کاخ کرملین،  ولادیمیر پوتین روز چهارشنبه در جلسه ای با اعضای دولت روسیه که به صورت مجازی برگزار شد، همه گیری کرونا ما را آسوده نمی گذارد و نه فقط روسیه بلکه تمام دنیا درگیر این مساله است. ما شاهد وضعیت بسیار دشوار همه گیری کرونا در آمریکا هستیم و بیش از یک میلیون و ۳۰۰ هزار نفر در روز در این کشور به این بیماری مبتلا شده اند. در برخی کشورهای اروپایی هم وضعیت مشابهی در مورد سویه جدید کرونا (امیکرون) رخ می دهد.

وی با اشاره به اعزام گروهی از کارشناسان روس به آفریقای جنوبی برای تحقیق در مورد سویه امیکرون اظهار داشت: از دولت آفریقای جنوبی برای امکان تحقیق کارشناسان روس بر روی سویه امیکرون قدردانی می کنم. کاملا بدیهی است که امروز ما در وضعیت بسیار دشوار همه گیری کرونا قرار داریم و در آستانه موج جدید همه گیری این بیماری هستیم.  در این دوره (ایام جشن سال نوی میلادی در روسیه) مردم رفت و آمد و معاشرت بیشتری داشتند و این مساله نمی تواند بر وضعیت اپیدمیولوژی کشور تاثیر نگذارد. دو هفته فرصت وجود دارد تا روسیه برای مقابله با موج جدید کرونا آماده شود.

  • موج جدید کرونا در روسیه اجتناب ناپذیر است 

تاتیانا گولیکووا معاون نخست وزیر و رئیس ستاد مقابله با کرونا در روسیه نیز در جلسه دولت این کشور گفت که موج جدید شیوع گسترده کرونا در روسیه اجتناب ناپذیر است. موج جدید همه گیری کرونا در روسیه بخاطر شیوع سویه امیکرون در این کشور گریزناپذیر است. دولت روسیه تا پایان این هفته تدابیر جدید برای مقابله با کرونا اعلام خواهد کرد. براساس اطلاعات رسانه های روسی، بیش از ۳۰۰ نفر در روسیه، آلوده به سویه امیکرون شناسایی شده اند.

آنا پوپووا رئیس سازمان حمایت از مصرف کنندگان روسیه (نهاد دست اندرکار مبارزه با بیماری های عفونی ازجمله کرونا در روسیه) در ماه دسامبر سال ۲۰۲۱ پیش بینی کرد که پس از تعطیلات ماه ژانویه (پس از دهم ژانویه) شمار افراد مبتلا به کرونا در روسیه به دلیل عدم رعایت پروتکل های بهداشتی در روزهای جشن به شدت افزایش خواهد یافت. بر اساس گزارش ستاد مقابله با کرونا در روسیه، ۷۴۵ نفر در این کشور بر اثر کرونا جان سپرده و ۱۷ هزار و ۹۴۶ فرد مبتلا به کرونا یا آلوده به ویروس آن نیز شناسایی شده اند تا مجموع شمار بیماران کرونایی در روسیه از زمان همه گیری آن به ۱۰ میلیون و ۷۰۲ هزار نفر برسد.

پاسخ دادن