پیاز آمریکایی آلوده ۱۰۰ کانادایی را بیمار کرد

آژانس بهداشت عمومی کانادا از ابتلای ۱۰۰ بیمار جدید، در اثر مصرف پیاز آلوده خبر داد. پیازهای آلوده به ویروس سالمونلا که در کالیفرنیا آمریکا پرورش داده می‌شوند عامل اصلی این بیماری شناخته شده‌اند.

تهران اقتصاد برتر ۸ شهریور ۹۹

پیاز آلوده تا کنون تلفات جانی نداشته اما موارد جدید ابتلا به این ویروس پیازی از روز جمعه تا به حال به ۳۳۹ بیمار در کانادا رسیده است. در حال حاضر ۴۸ نفر در اثر مصرف پیاز آلوده در بیمارستان بستری شده‌اند. این ویروس مرتبط با جنسیت و سن افراد نمی‌باشد و عموما افرادی که بیمار شده‌اند بین ۳ تا ۱۰۰ سال سن دارند که بیشتر این موارد، در واقع ۵۴ درصد، در میان زنان مشاهده شده است. آژانس بهداشت عمومی کانادا اعلام کرد افراد آلوده در استان بریتیش کلمبیا ( ۷۸ نفر )، ( ۲۰۸ نفر در آلبرتا )، (۱۹ نفر در ساسکاچوان )،(۱۹ نفر در مانیتوبا )، (۸ نفر در انتاریو )، ( ۶ نفر در کبک )، ( یک نفر در جزیره پرنس ادوارد )

آژانس بهداشت و درمان کانادا اعلام کرد، به‌هیچ‌وجه هیچ نوع پیاز قرمز، پیاز سفید، پیاز زرد ساده و پیاز زرد شیرین را مصرف نکنند و از خوردن یا خرید و فروش پیازهای شرکت بین‌المللی Thomson International Inc. of Bakersfield در شهر کالیفرنیای آمریکا، و یا نوع محصول تهیه شده از این نوع پیازها، خود‌داری کنند. این توصیه برای همه افراد در سراسر کانادا جدی است؛ از خرده‌ فروشان و توزیع‌کنندگان و تولید‌کنندگان و موسسات خدمات غذایی مانند هتل‌ها، رستوران‌ها و کافی‌نت‌ها گرفته تا بیمارستان‌ها و خانه‌های سالمندان.” اکثر افراد مبتلا شده، از خوردن پیاز قرمز در خانه و یا در غذای سفارش داده‌شده در رستوران‌ها و یا در مراکز مراقبتی گزارش داده‌اند. این گزارش‌ها عموما در اواسط ماه ژوئن تا اواخر ژوئیه ۲۰۲۰ گزارش شده‌اند. 

پاسخ دادن