پیش‌بینی باران تابستانی در استان‌های شمالی

بارش باران در راه ۱۴ استان کشور
اقتصادبرتر

کارشناس سازمان هواشناسی از تداوم بارش‌های موسمی در جنوب شرق، شروع بارش‌های تابستانی در نوار شمالی خزر و استان‌های شمال غرب و همچنین آغاز کاهش دما تا ۴ درجه در تهران طی سه روز آینده خبر داد.

تهران – اقتصادبرتر – ۳۱ تیر ۱۴۰۱

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از سازمان هواشناسی، امین حسین نقشینه روز جمعه درباره وضعیت آب و هوا اظهار داشت: از امروز جمعه تا روز دوشنبه هفته آینده دما در استان‌های ساحلی خزر و اردبیل به شکل محسوسی کاهش می‌یابد و هوا در بیشتر مناطق کشور خنک‌تر می‌شود. کاهش دما در این مناطق تا ۷ درجه پیش بینی می شود.

نقشینه افزود: در شرق استان‌های گیلان، مازندران، گلستان، شمال هرمزگان، جنوب کرمان و سیستان و بلوچستان رگبار پراکنده و وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود. طی امروز تا روز یکشنبه خزر مناطق ساحلی و دور از ساحل مواج و متلاطم با جهت شمالی و ارتفاع امواج در ساحل یک متر و دور از ساحل کمتر از ۲ متر پیش بینی می شود. در این مدت غرق شدن شناگران و آسیب به قفس‌ها و تورهای صیادی از اثر مخاطره این شرایط است.

کارشناس سازمان هواشناسی تصریح کرد: هوا در شرق کشور به ویژه در منطقه زابل توام با وزش باد و گرد و خاک  است و در غرب و جنوب غرب کشور نیز طی سه روز آینده باد و گرد و خاک پیش‌بینی می‌شود. تهران امروز دمای ۴۰ درجه سانتیگراد را خواهد داشت اما از فردا روند دمای تهران نیز کاهشی خواهد بود. برای باقی استان‌ها ماندگاری هوای گرم را پیش بینی می‌کنیم.

پاسخ دادن