پیش‌بینی بازار بورس تیر ماه ۹۹

بازارهای مالی
اقتصاد برتر

تقریبا همه پذیرفته اند که اگر شاخص به بالای ۱٫۲ میلیون واحد رسیده و تثبیت گردد، در تابستان به ۱٫۵میلیون واحد نیز خواهد رسید.

تهران – اقتصاد برتر – ۱ تیر ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر بازار سهام احتمالا به مرور زمان راه برخی سهم ها و گروه ها را از همدیگر جدا خواهد کرد.

بررسی بازدهی سهام در یک ماه اخیر و در مقطعی که شاخص کل از مرز یک میلیون واحد به ۱٫۲ میلیون واحد رسید نشان می دهد که تعداد شرکت هایی که بازدهی منفی یا کمتر از ۵ درصد داشته اند، بسیار زیاد است؛ لذا این مساله نشان می دهد که چینش پرتفو بر اساس شاخص هایی نظیر ورود نقدینگی به سهام و میزان توجه بازار به نمادها، برای کسب بازدهی بهتر از شاخص بسیار مهم است.

تاثیر موج رشد قیمت ارز و بازار جهانی در بازار سرمایه

از میانه تیرماه نیز گزارش های ۳ماهه از راه می رسد اما احتمالا بازار وزن زیادی به آن نمی دهد. چون نرخ ارز در بازار آزاد روند صعودی داشته و بازار جهانی هم شرایط خوبی دارد بنابراین به امید آینده ای بهتر، سهامداری می کند.
در سطح جهانی نیز، هرچند که ترامپ، چین را به قطع ارتباط کامل تهدید کرده اما #بازارهای_جهانی به این سخنان بی واکنش بوده اند.

باید توجه داشت که در تیرماه، از یک طرف گزارش های نسبتا ضعیف ۳ماهه را داریم که مربوط به رویدادهای گذشته است و از یک طرف موج رشد قیمت ها در بازار ارز و جهانی که البته تاثیر گذار بر آینده است.

تقویت عرضه در برخی نمادها

بازار نشان داده که در کوتاه مدت به گزارش های فصلی اهمیت می دهد اما در میان مدت به افق آتی چشم می دوزد به عبارتی انتظار داریم گزارش های ۳ ماهه تا حدی منجر به تقویت عرضه در برخی نمادها گردد اما در کلیت بازار که از مباحث کلان تاثیر می گیرد، نگرانی خاصی از این بابت نداریم.

شاخص در تابستان به ۱٫۵میلیون واحد خواهد رسید

رویکرد دولت در خصوص عرضه صندوق ETF پالایشی ها در این هفته تا حد زیادی شفاف می‌شود. بازار همچنان نیازمند حمایت روانی دولت است تا بتواند در مسیر صعودی باقی بماند اما تقریبا همه پذیرفته‌اند که اگر شاخص به بالای ۱٫۲ میلیون واحد رسیده و تثبیت گردد، در تابستان به ۱٫۵ میلیون واحد نیز خواهد رسید اما انتظار داریم بسیاری از نمادها بازدهی منفی و کمتر از شاخص داشته باشند لذا هم اکنون انتخاب سهام از هر زمان دیگری مهمتر خواهد بود.

#بورس  #تحلیل_بورس   #تحلیل_ماهانه_بورس   #تحلیل_فصلی_بورس

2 نظر از مردم

  • سلام،
   این سیگنال‌ها فقط براساس تحلیل معرفی میشن و مسئولیت سود و زیان بر عهده‌ی ما نیست. (سلب مسئولیت)
   در حال حاضر گروه‌های خودرویی، پالایشی و فلزی از بهترین موقعیت در بازار برخوردار هستند. هم به دلیل بنیاد قوی، هم به دلیل صندوق‌های دارادوم و داراسوم دولتی که این سهام در آن‌ها عرضه خواهد شد و موردحمایت دولت هست. بهترین سهام خودرویی از لحاظ بازدهی #خگستر – بهترین سهام پالایشی از لحاظ بازدهی #شپنا . فعلا ورود به فلزی توصیه نمی‌شود. این نمادها صف خرید بالا دارند و باید برای موفقیت در خرید سرخطی بزنید. (آموزش در لینک پایین) اگر بیشتر از ۱میلیون سرمایه دارید توصیه میشه هر دو نماد رو خرید بزنید. همیشه دقت کنید که در پرتفو سهم‌هایی از گروه‌های متنوع داشته باشید تا احتمال ضرر پایین بیاد. موفق باشید 🙂
   آموزش «سرخطی زدن» در بورس به زبان ساده

پاسخ دادن