پیش‌بینی “میان‌مدت” قیمت آبشده، سکه، دلار و درهم

اقتصادبرتر

سکه: محدوده ۴۸۳۰ مقاومت خط روند نزولیست. اگر از این مقاومت عبور کند مقاومت مهم بعدی که برگشت به خط حمایتی شکسته شده نیز می‌باشد، محدوده ۴۹۰۰ الی ۴۹۳۵ می‌باشد.

تهران – اقتصادبرتر – ۸ خرداد ۹۸

به گزارش #اقتصادبرتر ، آبشده: سه اتفاق از این حدود می تواند رخ دهد:

اول اینکه بی توجه به این مقاومت از این حدود عبور کند که در اصل از تحلیل خارج است و طبیعتاً باید در این حدود عرضه زیاد باشد.

احتمالاً از این مقاومت باید قیمت برگردد و کاهشی شود؛ اما جنس کاهش مهم و تعیین کننده است.

 اگر کاهشی با سرعت زیاد اتفاق بیافتد طبیعتاً طی چند روز قیمت می تواند کف قبلی در ۱۷۸۰ را نیز بشکند و تا ۱۶۹۰ کاهش یابد که البته بین ۱۷۸۰ الی ۱۶۹۰ نیز حمایت‌هایی وجود دارد که می‌تواند باعث نوسان قیمت شود.

 اما اگر کاهش کندی رخ دهد و در اصل رشد ۲-۳ روزه اصلاح کند ( یعنی کف ۱۷۸۰ شکسته نشود) احتمال ادامه رشد طی روزهای آینده پس از اصلاح وجود دارد؛ اما خط حمایتی که حالا تبدیل به مقاومت شده است طی ۲-۳ هفته آینده حدود ۵۰-۶۰ هزار تومان بالا می رود. یعنی اگر حالا این مقاومت در ۱۹۳۰ قرار دارد، بواسطه شیب مثبت آن مقاومت این خط طی ۲-۳ هفته تا ۱۹۹۰-۲۰۰۰ افرایش می یابد که احتمالا دائم جلوی رشد بیشتر را خواهد گرفت.

هرکدام از این دو سناریو رخ دهد به هرحال قیمت از ۱۹۲۰-۱۹۴۰ بازگشت می‌کند.

 سکه: محدوده ۴۸۳۰ مقاومت خط روند نزولیست. اگر از این مقاومت عبور کند مقاومت مهم بعدی که برگشت به خط حمایتی شکسته شده نیز می‌باشد، محدوده ۴۹۰۰ الی ۴۹۳۵ می‌باشد.

این احتمال نیز وجود دارد که کاهش از همین حدود ۴۸۳۰ آغاز شود که بهتر است به نمادهای دیگر هم نیم نگاهی داشته باشیم.

 محدوده ۱۹۱۵ الی ۱۹۳۰ آبشده و دلار ۱۴.۴۵۰ الی ۱۴.۶۷۰ مقاومت های دیگر رقبا هستند که اگر آن‌ها به مقاومت برسند ولی سکه زیر ۴۸۰۰ گیر مانده باشد، شاید در رشد بیشتر ناکام شود.

 از مقاومت مذکور، سکه ممکن است اصلاح کند که طی چند روز آینده مشخص می‌شود و اما ممکن است ریزش قیمت را تجربه کند که این ریزش می‌تواند تا ۴۴۸۰ و حتی ۴۳۰۰ هم باشد.

 دلار: در حدود ۱۴۴۵۰ الی ۱۴۶۷۰ به مقاومت بسیار مهمی می‌رسد.

 درهم: مقاومت مهم پیش روی درهم در اشل میان مدت ۳۹۹۰ الی ۴۰۳۰ می باشد که واکنش به این سطح تعیین کننده است.

*فرشید یوسف‌پور تحلیلگر تکنیکال بازارهای مالی

 سلب مسئولیت سایت اقتصادبرتر: این تحلیل‌ نتیجه بررسی و نظر شخصی نگارنده است.

پاسخ دادن