پیش‌بینی کاهش ۱۰ تا ۱۵ درصدی قیمت طلا تا پایان محرم

اقتصادبرتر

رئیس اتحادیه سازندگان و فروشندگان طلا و جواهر تهران در ارتباط با وضعیت و نرخ #طلا در هفته جاری گفت: این هفته روند بازار همانند هفته گذشته است و قیمت طلا تا پنچشنبه به میزان جزئی ارزان خواهد شد.

تهران – اقتصادبرتر – ۱۰ شهریور ۹۸

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از اتاق اصناف تهران، ابراهیم محمدولی در پاسخ به این پرسش که آیا قیمت طلا در ماه محرم ارزان‌تر خواهد شد؟ گفت: در گذشته با فرا رسیدن ماه محرم و صفر قیمت طلا از این نوع مناسبت‌ها چندان تاثیر نمی‌پذیرفت؛ این در حالی است که طی دو سال اخیر با فرارسیدن این ماه حجم معاملات به طور چشمگیری کاهش می‌یابد و همچنین قیمت طلا نیز ارزان‌تر از دیگر ماه‌ها می‌شود. به نظر می‌رسد که امسال هم قیمت طلا در ماه‌های نام‌بُرده بین ۱۰ تا ۱۵ درصد کاهش یابد.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا قیمت طلا تا پایان هفته روند کاهشی دارد؟ اظهار کرد: این هفته نیز روند بازار طلا همانند هفته گذشته است. قیمت طلا تا پایان این هفته نیز جزئی ارزان خواهد شد.

قیمت سکه تمام بهار آزادی طرح جدید در بازار امروز (یکشنبه) چهار میلیون و ۹۵ هزار تومان است که ۳۰ هزار تومان نسبت به دیروز ارزان شده است اما سکه طرح قدیم با ثبات قیمت، همان چهار میلیون و ۵۰ هزار تومان نرخ دیروز داد و ستد می‌شود.

قیمت نیم‌سکه دو میلیون و ۱۰۰ هزار تومان است که ۱۰ هزار تومان کاهش قیمت را تجربه می‌کند.

اما ربع سکه همچون سکه طرح قدیم ثبات قیمتش را حفظ کرده و یک میلیون و ۳۰۰ هزار تومان معامله می‌شود اما سکه گرمی بر خلاف دیگر قطعات سکه افزایش قیمت داشته و ۵۰ هزار تومان رشد کرده و به ۹۳۰ هزار تومان رسیده است.

هر گرم طلای ۱۸ عیار هم بدون تغییر قیمت، همچون روز گذشته ۴۱۱ هزار تومان در طلافروشی‌ها داد و ستد می‌شود.

همچنین در بازارهای جهانی، آخرین قیمت هر اونس طلای جهانی به ۱۵۲۰ دلار است که بدون تغییر مانده است.

اما در بازار ارز، قیمت‌ها این روزها روند افزایشی به خود گرفته است؛ این در حالی است که پس از چند روز کاهش قیمت ارز و در حالی که قیمت دلار تا حدود ۱۱ هزار تومان نیز پایین آمده بود، بازار ارز در این روزها افزایشی است و بانک‌ها امروز (دهم شهریور) هر دلار آمریکا را ۱۱ هزار و ۱۱۹ تومان خریدند.

همچنین هر یورو امروز در بانک‌ها به قیمت ۱۲ هزار و ۲۲۶ تومان خریداری شد که قیمت این ارز نیز نسبت به روزهای گذشته، افزایش یافته است.

قیمت خرید هر پوند انگلیس در بانک‌ها نیز ۱۳ هزار و ۵۳۸ تومان است.

ارز مسافرتی هم با احتساب کارمزد ۱۳۲۰۰ تومان است.

اما صرافی‌های مجاز بانک مرکزی امروز قیمت دلار را نسبت به روز گذشته ۱۵۰ تومان افزایش دادند؛ به طوری که قیمت خرید دلار در این صرافی‌ها ۱۱ هزار و ۳۵۰ تومان و قیمت فروش آن ۱۱ هزار و ۴۵۰ تومان بود.

این صرافی‌ها امروز هر یورو را به قیمت ۱۲ هزار و ۵۰۰ تومان خریدند و ۱۲ هزار و ۶۰۰ تومان فروختند که نسبت به روز گذشته ۵۰ تومان افزایش قیمت داشته است.

پاسخ دادن