پیش بینی افزایش تولید نفت خام آمریکا+اینفوگراف

پیش بینی افزایش تولید نفت خام آمریکا+اینفوگراف

آژانس بین المللی انرژی در آوریل ۲۰۱۹ میلادی پیش بینی کرد که آمریکا با ۳.۴ میلیون بشکه در روز بیشترین میزان افزایش تولید نفت خام در آینده (دوره ۲۰۱۸ تا ۲۰۳۰ میلادی) را به خود اختصاص دهد.

تهران – اقتصاد برتر – ۲۸ مرداد ۹۸

آژانس بین المللی انرژی در آوریل ۲۰۱۹ میلادی پیش بینی کرد که آمریکا با ۳.۴ میلیون بشکه در روز بیشترین میزان افزایش تولید نفت خام در آینده (دوره ۲۰۱۸ تا ۲۰۳۰ میلادی) را به خود اختصاص دهد. در این دوره، میزان افزایش تولید نفت خام برزیل ۱.۵ میلیون، عراق ۱.۲۵ میلیون و کانادا ۰.۶ میلیون بشکه در روز پیش بینی شد.

پیش بینی آژانس بین المللی انرژی حاکی از این است که تولید نفت ایران ۰.۵ میلیون بشکه در روز در دوره ۲۰۱۸ تا ۲۰۳۰ میلادی افزایش پیدا می کند.

میانگین صادرات نفت آمریکا در هفت ماهه سال ۲۰۱۹ میلادی با ۵۶ درصد افزایش نسبت به مدت مشابه در سال ۲۰۱۸ میلادی، به ۲.۸۴ میلیون بشکه در روز رسید.

در صورت حضور ایران در بازار جهانی نفت، با افزایش تولید و صادرات نفت آمریکا قیمت نفت سقوط می کرد و تولید نفت آمریکا (با هزینه تولید ۴۰ تا ۸۰ دلار در هر بشکه) غیر اقتصادی می شد. بنابراین تحریم نفت ایران از سوی آمریکا، ضمن دستاوردهای سیاسی و راهبردی، از نظر تجاری نیز برای آمریکا منافع زیادی در بر دارد.

✍️ احسان سلطانی

پاسخ دادن