پیش بینی قیمت طلا از ۳۰ فروردین تا ۳ اردیبهشت ۱۴۰۰

یک کارشناس اقتصاد درباره تحلیل قیمت طلا در هفته ای که گذشت، گفت: این هفته قیمت طلا در حیطه بین الملل تا ۱۸۰۰دلار می تواند برسد. 

تهران – اقتصادبرتر – ۳۰ فروردین ۱۴۰۰

به گزارش #اقتصادبرتعلی حیدری کارشناس ارز و طلا اظهار کرد: هفته گذشته خبرهای خوش اقتصاد آمریکا در بازار شگفتی ساز شد.

طلا آرام صعود کرد

حیدری افزود: رییس فدرال رزو بر عدم تغییر نرخ بهره تا پایان سال ۲۰۲۲ تاکید کرد. تداوم چند هفته خبرهای خوب برای سرمایه گذاران سبب شد تا هفته قبل بیشتر خبرها پیش خور شوند و بازار به خبرهای خوب اقتصاد آمریکا اهمیتی نداد و با ریزش دلار هفته قبل به پایان رسید و طلا آرام صعود کرد.

وی درخصوص پیش بینی فاندامنتال هفتگی انس گفت: روز سه شنبه خبر بازار کار انگلستان نوسان زیادی برای طلا ایجاد نمی کند. خبر روز پنج شنبه درباره نشست بانک مرکزی انگلستان به احتمال بدون هیچ تغییر رویکردی به پایان رسد. از این رو سبب کاهش قیمت انس طلا می شود. علی رغم تعداد خبرهای متعدد روز جمعه ولی نگاه بیشتر سرمایه گذاران به بازده اوراق قرضه آمریکاست.

دستیابی به قیمت ۱۸۰۰ دلار غیرممکن نیست
این کارشناس اقتصادی درباره تحلیل تکنیکال هفتگی طلا افزود: در نمودار روزانه اندیکاتور RSI تا عدد ۶۰ رشد داشته است که نشان از ورود به منطقه اشباع خرید overbought است و خبر از اصلاح قیمت طلا می دهد. قبل از اینکه به صعود ادامه دهد.

حیدری در آخر درخصوص نظرسنجی بین الملل گفت: میانگین قیمت طلا برای هفته جاری ۱۷۸۰دلار در هر انس اعلام شده است و روند طلا در بیشتر مواقع صعودی آرام است. از این رو دستیابی به قیمت ۱۸۰۰دلار غیرممکن نیست.

پاسخ دادن