پیش بینی کاهش رشد اقتصاد آمریکا در ۲۰۲۱ و ۲۰۲۲

بانک سرمایه‌گذاری گلدمن ساچز پیش بینی خود از رشد اقتصاد آمریکا در سال جاری و سال آینده میلادی را به خاطر ادامه تاثیر بحران کرونا بر هزینه‌کرد مردم کاهش داد.

تهران – اقتصاد برتر – ۲۰ مهر ۱۴۰۰

بگزارش رویترز، بانک سرمایه‌گذاری گلدمن ساچز هدف رشد اقتصاد آمریکا در ۲۰۲۱ و ۲۰۲۲ را به ترتیب تا ۵٫۶ درصد و ۴ درصد پایین آورده‌است. این بانک اعلام کرد انتظار می‌رود کمک‌های مالی تا پایان سال آینده میلادی کاهش یابند و روند بهبود هزینه‌کرد مصرف‌کنندگان کندتر از پیش‌بینی‌های قبلی باشد.

گلدمن ساچز قبلاً ۵٫۷ درصد رشد تولید ناخالص داخلی را در ۲۰۲۱ و ۴٫۴ درصد رشد را در ۲۰۲۲ پیش‌بینی کرده بود.

این بانک سرمایه‌گذاری، دلیل کاهش پیش‌بینی خود از رشد اقتصاد آمریکا را ادامه تاثیر همه‌گیری کرونا بر هزینه‌کرد مصرف‌کنندگان و همچنین حل نشدن مشکل کمبود عرضه ریزتراشه‌ها تا پایان نیمه اول ۲۰۲۲ اعلام کرد.

گلدمن انتظار دارد هزینه‌ها در برخی خدمات و کالاهای فاسد شدنی و ناپایا همچنان پایین‌تر از سطح قبل‌از بحران کرونا باقی بماند، مخصوصاً اگر تغییر به سمت دورکاری باعث هزینه پایین‌تر کارگران شود.

این بانک سرمایه‌گذاری پیش‌بینی خود از تولید ناخالص داخلی آمریکا در سه‌ماهه پایانی سال جاری میلادی و سه ‌ماهه اول ۲۰۲۲ را به ‌ترتیب تا ۴٫۵ و ۴ درصد پائین آورده‌است. این پیش‌بینی‌ها قبلاً برابر با ۵ درصد و ۴٫۵ درصد بودند.

پاسخ دادن