پیش بینی کاهش شدید درآمد خانوارهای انگلیسی

بانک مرکزی انگلیس اعلام کرد، درآمد واقعی خانوارها در سال جاری میلادی به علت افزایش قیمت انرژی به شدت کاهش خواهد یافت و نرخ بیکاری نیز شروع به رشد خواهد کرد.

تهران – اقتصاد برتر – ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۱

بگزارش تسنیم، بانک مرکزی انگلیس در تلاش برای مهار تورم فزاینده‌ای که پیش بینی می‌شود تا پایان سال از ۱۰ درصد فراتر رود، نرخ پایه سود بانکی را از ۰٫۷۵ درصد به ۱ درصد در روز پنجشنبه افزایش داد.

راشاتودی گزارش داد، گزارش‌ها حاکی است که این اقدام هزینه استقراض و گرفتن وام را به بالاترین رقم خود از فوریه ۲۰۰۹ رسانده است.

این تنظیم کننده هشدار داد که بحران هزینه زندگی می‌تواند اقتصاد را در سال جاری وارد رکود کند.

تورم ماه گذشته در بریتانیا به ۷ درصد افزایش یافت که بالاترین نرخ در ۳۰ سال گذشته و ناشی از افزایش هزینه سوخت در پس‌زمینه تحریم‌های مرتبط با اوکراین علیه روسیه بوده است. هدف رسمی بانک مرکزی انگلیس برای سال جاری میلادی ۲ درصد تعیین شده است.

این تحولات باعث شده، پوند انگلیس به پایین‌ترین سطح خود از ژوئیه ۲۰۲۰ سقوط کند چرا که این ارز در اوایل بعدازظهر پنجشنبه به وقت لندن به ۱٫۲۳۹۳ در برابر دلار رسید و نزدیک به ۲ درصد از ارزش خود را در برابر دلار از دست داد.

به گفته بانک مرکزی انگلیس، درآمد واقعی خانوارها در سال جاری میلادی به دلیل افزایش قیمت انرژی به شدت کاهش خواهد یافت و نرخ بیکاری نیز شروع به رشد خواهد کرد و در عرض سه سال به ۵٫۵ درصد خواهد رسید.

پاسخ دادن