پیش بینی کاهش قیمت طلا پس از تعطیلات کرونایی

در دومین هفته تیر شاهد روند نزولی نرخ طلا و سکه بودیم که با شیوع ویروس کرونا داد و ستدها از رونق کمی برخوردار شد اما بازار سرمایه به روند صعودی خود ادامه داد.

تهران – اقتصاد برتر – ۸ ۱ تیر ۱۴۰۰

روند کاهشی نرخ سکه در هفته ای که گذشت، ادامه داشت و با کاهش بیش از ۱۴۰ هزار تومانی به قیمت ۱۰ میلیون ۷۸۰ هزار تومان رسید. هر گرم طلای ۱۸ عیار با کاهش اندک از قیمت یک میلیون و ۶۶ هزار تومان به نرخ یک میلیون و ۶۱ هزار تومان رسید.

محمد کشتی آرای نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران درباره وضعیت قیمت طلا و سکه در دومین هفته تیر، گفت: در این هفته نرخ اونس جهانی حدود ۲۳ دلار افزایش یافت و نرخ ارز نیز حدود ۲۵۰ تومان کاهش قیمت را تجربه کرد.

او افزود: با توجه به محدودیت‌های کرونایی داد و ستدها و تقاضا در این هفته کاهش یافت که در پی آن حباب سکه در بازار کاهش یافته است.

کشتی آرای بیان کرد: با توجه به افزایش نرخ اونس جهانی و کاهش قیمت ارز در این هفته سبب شد قیمت طلا و سکه در پاییان هفته کاهش یابد.

وی تصریح کرد: در این هفته سکه طرح قدیم حدود ۱۵۰ هزار تومان کاهش قیمت را تجربه کرد همچنین هر قطعه سکه تمام طرح جدید به طور متوسط حدود ۱۰۰ هزار تومان ارزان شد. نیم سکه و ربع سکه نیز ۱۰۰ هزار تومان از قیمتشان کاسته شد. سکه‌های یک گرمی نیز ۵۰ هزار تومان ارزان شد و هر مثقال طلا حدود ۴۰ هزار تومان کاهش قیمت داشت و به مبلغ ۴ میلیون و ۵۹۸ هزار تومان رسید.

کشتی آرای افزود: هر گرم طلای ۱۸ عیار حدود ۷ هزار تومان کاهش قیمت داشت. هر گرم طلای ۲۴ عیار در آخرین روز معاملات هفته به مبلغ یک میلیون و ۴۱۵هزارتومان معامله شد که در این هفته حدود ۱۰ هزار تومان ارزان شد.

او گفت: با توجه به کاهش میزان داد و ستدها در این هفته حباب سکه با ۴۰ هزار تومان کاهش به مبلغ ۲۸۰ هزار تومان رسید.

کشتی آرای تصریح کرد: به طور کلی بازار در این هفته جوی آرامی را داشت و کاهش میزان خرید و فروش در آن کاملا مشهود بود.

او افزود: با توجه به شرایط اقتصاد جهانی پیش بینی می‌شود قیمت طلا در هفته پیش رو در بازار جهانی از نوسان شدید برخوردار نباشد قیمت ارز نیز به نظر می‌رسد تحت تاثیر نتیجه مذاکرات وین باشد که هر گونه اتفاقی در نتیجه این مذاکرات می‌تواند بر قیمت ارز تاثیر بگذارد و معتقدم در هفته آینده روند آرامی را در قیمت‌ها خواهیم داشت.

پاسخ دادن