چارت ۴٠ ساله اورژانس تهران نیاز به بازنگری دارد

اقتصادبرتر

رئیس مرکز اورژانس تهران اعلام کرد: کمبود نیروی مرکز اورژانس تهران حدود ۵٠ درصد است، چارت اورژانس برای ۴٠ سال پیش است و باید بازنگری و تغییر کند.

تهران – اقتصادبرتر – ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۰

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از ایسنا، دکتر پیمان صابریان در باره برنامه های اورژانس تهران آینده مرکز اورژانس تهران اظهار داشت: هر روزی که شروع به فعالیت می کنیم امیدواریم که شاهد مصدومان و بیماران کمتری باشیم. علاوه بر این سعی اورژانس بر این است که مدت زمان رسیدن بر بالین افراد کاهش پیدا کند. امیدواریم هم خدمات بیشتری به شهروندان ارایه کنیم و هم زمان این اقدامات در مدت زمان کوتاهتری صورت گیرد. اولویت مرکز اورژانس تهران افزایش خدمات و کاهش زمان است که برای تحقق این امر نیاز است هم تعداد پرسنل افزایش پیدا کند و هم تعداد پایگاه ها.

وی گفت: بیشترین مشکل اورژانس تهران کمبود نیروی انسانی است. در صورتی که تعداد نیروی انسانی افزایش پیدا کند می توانیم مدت زمان رسیدن به بالین بیمار و مصدومان را کاهش دهیم. اگر تعداد نیروی انسانی اورژانس در سایر کشورها را در شهر های مشابه با جمعیت مشابه مقایسه کنیم متوجه این کمبود نیرو می شویم. کمبود نیروی مرکز اورژانس تهران حدود ۵٠ درصد است. چارت اورژانس تهران برای ۴٠ سال پیش است و همچنان موفق نشدیم که این را تغییر دهیم.

صابریان تصریح کرد: چارتی که حدود ۴٠ سال قبل تنظیم شده متناسب با امکانات و تعداد پایگاه های همان زمان بوده، این در حالی است که حالا حدودا ٢٢۴ پایگاه داریم اما نیروی انسانی ما بر اساس همان چارت قدیمی است. طی این چند سالی که من در اورژانس تهران حضور داشتم در این خصوص تلاش کردیم. حالا نیز در سازمان امور استخدامی و دانشگاه ها رایزنی می کنیم که بتوانیم این چارت را تغییر دهیم. اما سختی های خاص خود را دارد و باید از سوی دستگاه‌های متفاوت تایید شود. چارت جدید از سوی ما نوشته و ارائه شده و در حال بررسی است. باید در کنار پرسنل اورژانس حضور داشت تا کمی و کاستی های این شغل را دانست.

پاسخ دادن