چرا قیمت دلار زندانی شده است؟

بی‌ثباتی ارز؛ عامل قفل شدن کسب و کارها

عده زیادی از فعالان زندانی شدن دلار در یک دامنه قیمتی محدود را ناشی از انتظاراتی می‌دانند که تحت تاثیر مذاکرات ایران و فرانسه در میان معامله‌گران ایجاد شده است.

تهران – اقتصاد برتر – ۱۴ شهریور ۹۸

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از بنکر (Banker)، در آستانه گام سوم کاهش تعهدات برجامی از سوی ایران، مذاکرات دیپلماتیک افزایش پیدا کرده است و در صورتی که توافقی حاصل شود، احتمال آن وجود دارد که قیمت کمی افت بیشتری را تجربه کند.

در هر صورت به نظر می‌رسد توجه بازار بار دیگر به اخبار سیاسی افزایش پیدا کرده است و حداقل تا انتهای هفته معامله‌گران به دقت اخبار را دنبال می‌کنند.

باید دید اگر بدون حصول توافقی، ایران گام سوم کاهش تعهدات خود را عملی کند، واکنش بازار به چه صورت خواهد بود.

در این میان، شماری از معامله‌گران عنوان می‌کنند، حتی اگر چنین اتفاقی رخ دهد بازار با افزایش خاصی مواجه نخواهد شد، چرا که میزان تقاضا در بازار به حد زیادی کاهش پیدا کرده است و سفته بازان از آن فاصله گرفته‌اند.

با این حال، همین دسته اعتقاد دارند، حصول یک توافق می‌تواند منجر به افت قیمت شود، چرا که ظرفیت کاهشی هم چنان در بازار وجود دارد. آنها این ظرفیت‌های کاهشی را ناشی از سیگنال تقویت سمت عرضه می‌دانند.

در این میان، عده دیگری از معامله‌گران باور دارند، بازار چند روزی به این اخبار دقت می‌کند و دوباره از هفته پیش رو روال عادی خود را در پیش خواهد گرفت.

با توجه به تعطیلاتی که در اواسط هفته وجود دارد، احتمال دارد که در روزهای ابتدایی هفته کمی میزان تقاضا افزایش پیدا کند.

پاسخ دادن