چرا پدر و دختر لبنانی در تهران ترور شدند؟

 این ۲نفر بنام‌های مریم داوودی و حبیب داوودی توسط تیم موتوری به ضرب ۵ گلوله ترور شدند.

تهران- اقتصادبرتر- ۱۸ مرداد ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از وقایع روز، از ساعاتی پیش خبری مبنی بر ترور دو تبعه‌ی لبنانی در خیابان پاسداران تهران در فضای مجازی منتشر شده است. چند اکانت توییتری در حال پوشش این خبر هستند.
بر اساس اخباری که هنوز رسما تایید نشده‌ و در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده، دو تبعه لبنانی در تهران و در مقابل منزل ابو مهدی المهندس، جانشین سابق شورای حشد الشعبی عراق ترور شدند. احسان مازندرانی، روزنامه‌نگار ایرانی و مدیرمسوول اسبق روزنامه فرهیختگان شامگاه جمعه در صفحه توئیترش نوشت دو تبعه لبنانی (پدر و دختر) در منطقه پاسداران تهران به شهادت رسیده‌اند.

بهنام قلی‌پور، دیگر فعال رسانه‌ای اهل ایران هم ترورشدگان را یک پدر و دختر با نام « حبیب و مریم داوودی» معرفی کرد که «در نزدیکی خانه مهندس المهدی در محله پاسداران تهران از سوی یک راکب با شلیک پنج گلوله» کشته شده‌اند. قلی‌پور تاکید کرد که این خبر را اولین بار یک اکانت نزدیک به نهادهای امنیتی با نام عماد منتشر کرده‌است.

اکانت عماد که اولین اخبار را در این زمینه منتشر کرد، ساعاتی پیش توییت کرد که به جان یکی از اعضای جنبش حماس در شهر صیدا لبنان سوء قصد شده و آن را بی ربط به خبر قتل دو تبعه‌ی لبنانی ندانست. به گفته‌ی وی دفتر اطلاع رسانی جنبش حماس در بیانیه‌ای اعلام کرده است که به جان «بلال غالی» از اعضای این جنبش در شهر صیدا در لبنان سوء قصد شده است.

 یکی از شاهدان عینی گفته ‏خودروی افراد ترور شده ال۹۰ سفید بوده که از سمت راننده به‌سمتش ۴ شلیک انجام شده و شلیک پنجم هم اشتباها به یک خودرو دیگر اصابت کرده‌.

 به گفته ساکنان، جسد این ۲ نفر حوالی ساعت ۹ شب در ماشین ال ۹۰ پیدا شده است.

 همسایگان این خانواده که عرب زبان بوده اند به خبرنگار گفتند، این پدر و دختر به ضرب گلوله کشته شده اند.

 مسئولین کلانتری پاسداران در این رابطه مصاحبه نکردند اما پیگیری های میدانی خبرنگار ما صحت خبر را تایید می کند.

پاسخ دادن