چشم انداز ۶ ماهه تالار شیشه‌ای

ریسک بورس
اقتصاد برتر

یک کارشناس بازارسرمایه با اعلام این که ادامه رونق بورس تحت تاثیر برگزاری فصل مجامع، می تواند رکوردهای تازه‌تری را در تالار شیشه ای به ثبت برساند، گفت: حرکت بورس طی ۶ ماه ابتدایی سال متعادل است.

تهران – اقتصادبرتر – ۱۷ خرداد ۹۸

به گزارش #اقتصادبرتر ، همانند سال‌های پیش در فصل برگزاری مجامع شاهد آن هستیم که سهامداران با هیجان بیشتری به معاملات خود در بورس می‌پردازند اظهار داشت : شرایط فعلی برای سرمایه گذاری در این بازار مناسب است.

آرام شدن بازارهای موازی

 شفاف‌سازی های مالی ناشران تاثیر مثبتی بر کلیت حرکت بورس گذاشته است که باعث ایجاد رشدهای مناسب در این بازار شده است و آرام شدن نوسان های ارزی از یک سو و از بین رفتن تب‌وتاب رشد قیمت‌ها در سایر بازارهای‌ موازی نیز در افزایش متغییرها تاثیر زیادی گذاشته است.

اثر بهای تولید و نرخ فروش

 تاثیر بهای تولید و نرخ فروش در بورس، این یک واقعیت است که به هر حال نرخ تولید و نرخ فروش با معیارهای فعلی که ارز در آن به شدت تاثیر گذار است به خوبی توانسته تا موجی از رونق را برای سهامداران ایجاد کند.

تاثیر فصل مجامع

 درباره تاثیر برگزاری فصل مجامع در بازارسهام نیز، ناشران بورسی در این فصل سعی می کنند تا با شفاف کردن وضعیت صورت های مالی و اجرای سیاست های تقسیم سود متنوع سرمایه گذاران را از بازدهی سهام خود منتفع کنند که به تبع آن سهامداران نیز با حرارت بیشتری در تالارشیشه ای به خرید و فروش سهام می پردازند.

چشم انداز تالار شیشه ای

 هر چند از ابتدای سال جاری تا به امروز بورس با اندکی نوسان همراه بوده است اما رشدهای صعودی معاملات، قیمت سهام و بازده بورس با سرعت و حجم بیشتری نسبت به روزهای منفی در بازارسهام در جریان است و در سویی دیگر گزارش های ۳ ماهه شرکت های بورسی نیز نشان می‌دهد که ناشران تحلیل و برآیند متعادلی از وضعیت اقتصادی دارند که در بودجه ریزی آن ها نیز قابل مشاهده است.

حرکت بورس تا پایان۶ ماه ابتدای سال

بر همین اساس بازارسهام در میان مدت و حداقل تا پایان شش ماه ابتدای سال جاری با رونق نسبی و ادامه دار مواجه خواهد شد مگر آن که با شوک های تازه ترین در این بازار مواجه شویم تا بتواند مسیر بورس را متحول کند.

*مهدی رنجبر، تحلیگر بازارهای مالی

پاسخ دادن