چطور در بازار بورس امروز سود کنیم؟

معرفی انواع بازارهای مالی به زبان ساده
اقتصادبرتر

به گزارش #اقتصادبرتر طی ماه‌های اخیر سود کردن، آسان‌ترین کار بوده و طبعاً خرید و نگهداری بهترین استراتژی افزایش سرمایه بوده است.

تهران – اقتصاد برتر – ۷ خرداد ۹۹

  • چه سهم‌هایی بخریم؟

طی ماه‌های اخیر سود کردن، آسان‌ترین کار بوده و طبعاً خرید و نگهداری بهترین استراتژی و از آن جهت که ورود نقدینگی بسیار قوی بوده، هر جا که بازار تقویت میشده، با اطمینان بالا این امکان وجود داشت که سرمایه‌گذاری انجام داد و از آن منتفع شد.

  • برای رشد بازار به نقدینگی نیاز است

اینکه شاخص از ۵۰۰هزار واحد به یک میلیون واحد رسیده اگر نیاز به X هزار میلیارد تومان نقدینگی داشته، حالا برای حرکت شاخص از یک میلیون واحد به دومیلیون واحد، نقدینگی بسیار بیشتری نیاز است چون نمودار آن را باید لگاریتمی در نظر بگیریم.

چطور در بازار بورس امروز سود کنیم؟

  • فروشنده‌ها دست از فروش بردارند

از آن ‌جهت که ورود نقدینگی به بازار سهام باید تناسبی نسبت به جمع نقدینگی قابل انتقال به بازار داشته باشد، این تصور وجود دارد که بخش اعظم آن نقدینگی که تمایل داشت به بازار وارد شود، هم‌اکنون وارد شده؛ لذا تنها در صورتی میتوان تصور کرد که شاخص یکبار دیگر دوبرابر شود که فروشنده‌ها دست از فروش بردارند.
به بیانی اگر فضای اقتصادی تغییر با اهمیت نداشته باشد، شاخص کل نمی‌تواند حرکت صعودی قبلی را تکرار کند؛ لذا بازه شاخص را در حال حاضر ۹۰۰هزار تا ۱٫۲میلیون واحد در نظر می‌گیریم.
طی روزهای اخیر برخی نمادها بیش از شاخص اصلاح کردند و برخی گروه‌ها در این چند ماه بازدهی کمتری از شاخص داشته‌اند، از این ‌جهت کاندید خرید و سرمایه‌گذاری در این هفته هستند.

#بورس   #آموزش_رایگان_بورس

پاسخ دادن