چطور کارت اعتباری ۵۰ میلیون تومانی بگیریم؟

متقاضیان دریافت وام پس از اعلام مدیر بانک مرکزی مبنی بر پرداخت کارت اعتباری ۵۰ میلیون تومانی، به بانک‌ها مراجعه کرده‌اند. این وام چگونه پرداخت می‌شود؟

تهران – اقتصادبرتر – ۱۲ دی ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از بانک اول، طبق گفته مدیر اداره نظام‌های پرداخت بانک مرکزی، بخشنامه‌های مربوط به کارت اعتباری از سال ۱۳۹۵ از سوی بانک مرکزی به بانک‌ها ارسال شده و مردم می‌توانند از این خدمت استفاده کنند. به نظر می‌رسد این اظهارات مدیر بانک مرکزی تازه نیست و بانک‌ها چند سالی هست که باید این خدمات را به مردم ارائه کنند، در واقع متقاضیان طی حدود سه سال گذشته می‌توانستند با مراجعه به بانک‌ها درخواست وام در قالب کارت اعتباری بدهند.

اما با وجود کسری بودجه در برخی از بانک‌ها آنها شرایط پرداخت وام را برای مشتریان خود سخت‌تر کرده‌اند، بانک‌ها حتی پرداخت وام سهام عدالت را نیز پس از گذشت بیش از یک ماه از اعلام آمادگی شرکت سپرده‌گذاری مرکزی آغاز نکرده‌اند و پاسخگو نیستند. با اظهارات جدید داود محمدبیگی، مدیر اداره نظام‌های پرداخت بانک مرکزی در خصوص جزئیات کارت‌های اعتباری، مردم از تجربه خود برای دریافت وام از سیستم بانکی گفته‌اند که در ادامه می‌خوانید.

  • شرایط دریافت کارت اعتباری ۵۰ میلیون تومانی

«پنج میلیون وام خواستم از بانک نداد حالا کارت پنجاه میلیونی بده به ما …..»

«والا با شرایطی که این طرح داره اقشار کم درآمد قادر به دریافت کارت اعتباری نمیشن. اونی هم که پول داره ۳۰ تومن ۵۰ تومن الان پولی نیست واسش که بخواد دوتا ضامن معتبر ببره سفته و چک بده با سود سالانه ۱۸ درصد»

«واسه ۳۳ تومن وام سه ماه علافم کردن آخرشم ندادن. از اینا جون بخواه وام نخواه ،فقط پول ببری بانک پس انداز کنی میگن مشتری بانک»

«مشکل اینجاست که برخی از بانک‎ها این کارت را با بهره ۱۸ درصد در اختیار مشتری می گذارند ولی حدود ۷ یا ۸ میلیون تومان هم گرفته و مسدود می‎کنند. یعنی هم بهره هم مسدودی»

«من اقدام کردم هر روز یه چیزی می‏‎خواستن کپی سند منزل کپی سند ازدواج کپی از ملکول های بدن کپی گوش همسایه بخدا خسته شدم دیگه بی خیال وام شدم به نظر شما من چقدر وام می خواستم ۱۰ میلیون خنده دار نیست بخاطر این مبلغ این همه از آدم مدرک جمع می‎کنند من ماندم اونی که میلیاردی وام می‎گیره بد بخت چه بلائی سرش میاد»

  • بی‌توجهی بانک‌ها به مصوبه ۵ سال قبل

با این که این مصوبه پنج سال قبل به بانک‌ها ابلاغ شده اما افرادی که طی روزهای اخیر به بانک‌ها مراجعه‌ کرده اند می‌گویند که بانک‌ها اظهار بی‌اطلاعی می‌کنند و می‌گویند هنوز ابلاغ نشده است.

«اعلام می‎کنین. خیلیا مثل ما خوش حال می‎شیم که نجات پیدا می‎کنیم از مشکلاتمون. اما هیچ جا عملی نشده. کی پاسخگو هست؟»

«امروز من رفتم دوتا بانک رفاه وپرسیدم، ولی گفتند به ما بخشنامه ای نرسیده و بعضا با نوعی بی تفاوتی وکم محلی برخورد می‎شه.چرا؟ نمی‎دونم»

1 پیام

  1. شایدوام بدن البته باسوددرصدی بالاضامن ازکجابیاریم ماکه جزخداضمانتی نداریم اینامیدونن مردم بدبخت ضامن ندارن وبااین مبلغ کم وام نمیتونن کاری انجام بدن فقط میتونن خرج خوردخوارک چندماهشونوبدن داریدمردم روزجرکش میکنید

پاسخ دادن