چقدر از کالاهای اساسی در بنادر کشور دپو شده؟

تخلیه ۱۰۰ هزار تن کالای اساسی در یک شبانه روز
اقتصادبرتر

به گفته مدیرکل امور بندری سازمان بنادر و دریانوردی، درحال‌حاضر میزان رسوب کالاهای اساسی در بنادر کشور معادل ۳،۸ میلیون تن است که بیشترین میزان رسوب این کالاها شامل گندم، جو، ذرت، سویا، برنج، شکر و روغن نباتی بوده و مربوط به بندر امام (ره) است.

تهران – اقتصادبرتر – ۱۹ اسفند ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از مهر، روانبخش بهزادیان درباره آخرین وضعیت رسوب کالاهای اساسی در بنادر کشور، اظهارکرد: میزان رسوب انواع کالا اعم از کالاهای اساسی و غیراساسی در بنادر ایران طی ۱۱ ماه گذشته معادل ۷،۳ میلیون تن و میزان رسوب کالاهای کانتینری برابر ۸۲ هزار و ۳۴۰ TEU بوده است.  شرایط تحریم و انتشار ویروس کرونا مشکلاتی را در زمینه فعالیت‌های بندری ایجاد کرده است،  سازمان بنادر و دریانوردی با پیش‌بینی مشکلات احتمالی و برنامه‌ریزی و توزیع منابع و تجهیزات توانسته مدیریت قابل قبولی را در زمینه واردات و توزیع کالای اساسی مدنظر قرار دهد.

    بهزادیان در رابطه با آمار تخلیه و بارگیری بنادر کشور طی ۱۱ ماهه ۹۹، تصریح کرد: بر اساس آمار موجود، کل میزان آمار عملکرد کالای نفتی و غیرنفتی در بنادر کشور بالغ بر ۱۵۵،۴ میلیون تن بوده است. در بخش کالای نفتی نیز میزان تناژ عملکرد ۱۱ ماهه بالغ بر ۷۵ میلیون تن بوده است.  در بخش کالاهای غیرنفتی در مدت یاد شده تناژ عملکرد بالغ بر ۸۰،۴ میلیون تن بوده است و  علت اصلی کاهش آمار عملکرد در حوزه تخلیه و بارگیری در بنادر، شیوع ویروس کرونا و تحریم است.

    پاسخ دادن