چه خبر از بورس امروز؟

اقتصاد برتر

شاخص کل بورس امروز با رشد ۸ هزار واحدی در پایان معاملات امروز به عدد یک میلیون و ۳۱۱ هزار واحد رسید.

تهران – اقتصادبرتر – ۲۸ تیر ۱۴۰۰

به گزارش #اقتصادبرتر، در بورس امروز حقیقی‌ها حدود ۷۵میلیارد تومان وارد بازار سهام کردند. ارزش کل معاملات خرد پنج هزار و ۶۰میلیارد تومان بود، افراد حقیقی ۸۴درصد یعنی چهار هزار و ۲۴۰میلیارد تومان سهام خریدند و مازاد خریدشان یک درصد از کل معاملات شد.

🔹بیشترین ورود پول حقیقی به بورس و فرابورس در سه گروه «سرمایه‌گذاری‌ها»، «شرکت‌های چندرشته‌ای صنعتی» و «محصولات غذایی و آشامیدنی» رقم خورد در حالی که برآیند معاملات گروه‌های «سیمان، آهک و گچ» و «فلزات اساسی»به نفع حقوقی‌ها تمام شد.

🔹سه نماد #صباح، #وصندوق و #شستا لقب بیشترین افزایش سهام حقیقی را به خود اختصاص دادند، توجه حقوقی‌ها نیز بیشتر به #برکت، #پاکشو و #ثبهساز معطوف بود.

🔹مالکیت حقیقی در ترکیب سهامداری حق تقدم سرمایه‌گذاری صبا تامین حدود ۳۰میلیارد تومان افزایش یافت و از سوی دیگر سهامداران حقوقی گروه دارویی برکت با برتری حدود ۲۰میلیارد تومانی ابتکار عمل را در دست گرفتند.

🔹امروز افزایش سهام حقیقی‌ها در ۷۶نماد و افزایش سهام حقوقی‌ها در ۷۸نماد به بیش از یک میلیارد تومان رسید که جمع تغییر مالکیت دسته اول ۳۴۰میلیارد تومان و تغییر مالکیت دسته دوم ۲۵۰میلیارد تومان بود.

نمای پایانی بورس امروز/ شاخص کل با رشد هشت هزار واحدی همراه شد

🔹 رشد هشت هزار و ۴۱۹واحدی شاخص کل (۰.۶۵درصد) آن را در ارتفاع یک میلیون و ۳۱۱هزار واحدی قرار داد.
🔹شاخص‌ هم وزن ۰.۶۸درصد رشد کرد.
🔹ارزش معاملات خرد بورس و فرابورس به حدود ۶هزار و ۷۵میلیارد تومان رسید.
🔹حدود ۷۵میلیارد تومان تغییر خالص مالکیت افراد حقوقی به حقیقی
🔹رشد بیش از سه درصد ۱۳۷نماد و افت بیش از سه درصد ۹۰نماد

پاسخ دادن