چه خبر از بورس امروز؟

افت ۹۹۷واحدی (۰.۱درصد) شاخص کل آن را در ارتفاع یک میلیون و ۳۰۲هزار واحدی قرار داد.

تهران – اقتصادبرتر – ۲۳ تیر ۱۴۰۰

به گزارش #اقتصادبرتر، صف‌های خرید حدود ۴۲۰میلیارد تومان و ارزش کل صف‌های فروش هزار و ۲۳۵میلیارد تومان بوده است، بدین ترتیب خالص سفارشات فروشی که در سیستم معاملات ثبت شده به ۸۲۰میلیارد تومان می‌رسد.

🔹تا این ساعت بیشترین عرضه در صفوف فروش #دی، #غدام و #سنیر به چشم می‌خورد به طوری که فقط برای سهام بانک دی بیش از ۱۱۰میلیارد تومان سفارش فروش وجود دارد. بیشترین تقاضا نیز در صفوف خرید #لطیف، #کالا و #زفکاح در نوبت انتظار است.

🔹ارزش ۱۰صف خرید برتر بورس و فرابورس در مجموع ۳۱۰میلیارد تومان (۷۴درصد کل) و ۱۰صف فروش برتر ۵۳۰میلیارد تومان (۴۳درصد کل) می‌شود، همچنین حجم صف‌های خرید در ۹نماد و حجم صف‌های فروش در ۳۵نماد بیش از ۱۰میلیارد تومان بوده است؛ گفتنی است حجم صف محصولات کاغذی #لطیف به ۹.۸درصد کل تعداد سهام آن می‌رسد.

🔹«انبوه سازی، املاک و مستغلات» کم اقبال‌ترین صنعت امروز با خالص سفارش فروش حدود ۱۷۵میلیارد تومان است و پس از آن گروه «سایر محصولات کانی غیرفلزی» قرار دارد که برآیند سفارشات فروش آن ۱۱۵میلیارد تومان می‌شود. همچنین در طرف دیگر معاملات «محصولات کاغذی» با تقاضای ۱۲۵میلیارد تومانی همراه شد.

🔹این جدول حدود ۳۷درصد از هزار و ۶۵۰میلیارد تومانی که در صف خرید یا فروش قرار گرفته‌اند را تشکیل می‌دهد. در مجموع هزار و ۶۵میلیارد تومان سهام خرید و فروش شده که نسبت صف‌ها به آن ۱۵۵درصد است و با فرض معامله کامل صف‌ها ارزش معاملات به دو هزار و ۷۲۰میلیارد تومان خواهد رسید.

نمای بورس امروز در پایان نیمه اول معاملات/ شاخص کل حدود هزار واحد افت کرد

🔹افت ۹۹۷واحدی (۰.۱درصد) شاخص کل آن را در ارتفاع یک میلیون و ۳۰۲هزار واحدی قرار داد.
🔹شاخص‌ هم وزن با افزایش ۰.۲درصدی مواجه شد.
🔹ارزش کل معاملات خرد بورس و فرابورس نیز به بیش از به سه هزار و ۳۴۰میلیارد رسید.
🔹حدود ۱۴میلیارد تومان تغییر خالص مالکیت حقیقی به حقوقی
🔹رشد بیش از سه درصد ۱۰۸نماد و افت بیش از سه درصد ۹۲نماد

پاسخ دادن