چین دلار را از معاملات بازار سهام پکن حذف کرد

  چین امروز در یک اقدام غافلگیر کننده برای جهان ، تصمیم گرفت در معاملات بورس کالا ، قیمت دلار را فسخ کند.

تهران – اقتصاد برتر – ۱۳ اردیبهشت ۹۹

چین  از این پس در معاملات بورس خود به جای دلار ، رسما یوان چین را معامله خواهد کرد . این یک گام جسورانه و مهم در تاریخ اقتصادی چین است.  این بدان معنی است که دلار در تجارت چین غیرقابل استفاده است و دلار آمریکا به شدت در برابر یوان چینی سقوط می کند و ممکن است بر بازارهای جهانی تأثیر بگذارد.  و همه بازارهای جهانی از این تصمیم متحیر شدند.  این اخبار در برنامه بعد از ظهر انگلیسی BBC BBC World مورد بحث قرار گرفت.  این یک جنگ اقتصادی است که می تواند جهان را به سمت جنگ ویرانگر سوق دهد که اگر آمریکا در مقابل این تصمیم احمقانه رفتار کند ، نمی توان از آن غافل شد!  چین ۲۰۲۱ جهان را رهبری خواهد کرد.  این رویای قدیمی چین است و آنچه را که قصد داشت برای ده ها سال یا بیشتر به آن برسد.

چین برنامه ریزی یک ارز دیجیتال جداگانه e-RMB را دارد تا با $ دلار دعوا کند. این تصمیم چین می تواند فرافکنی قوی ای برای فراموش کردن شیوع ویروس کرونا در جهان از مبدا چین باشد که آمریکا این روزها بسیار روی آن مانور کرده بود .

18 نظر از مردم

  1. چین؛ بهترین اقدام را انجام داد آخر هر کشور حق دارد از پول خود در بازار استفاده کند چرا غرب اعتراض میکند تا این سالها دلار واحد پولی جهانی بود و بر مردم جهان تحمیل شده است غربی ها وحشی ترین انسانهای روی زمین اند که ترا همچون طعمه ای می بینند انگار تو طلا هستی و غرب خوک طلا خور

پاسخ دادن