ژاپن درصدد تولید موشک‌هایی با بُرد ۲۰۰۰ کیلومتر است

یک روزنامه ژاپنی اعلام کرد که دولت ژاپن به دنبال ساخت موشک‌هایی است که به موشک‌های زمینی تام‌هاوک شباهت داشته و بُرد آنها به دو هزار کیلومتر می‌رسد.

تهران – اقتصادبرتر – ۰۹ دی ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از روزنامه «سانکی شیمبون» ژاپن از طرح این کشور برای ساخت موشک‌های دوربردی خبر داد که به موشک‌های «تام هاوک» شباهت دارند.  بُرد موشک‌های جدید ژاپن حدود دو هزار کیلومتر (یک هزار و ۲۰۰ مایل) برآورد می‌شود و توانایی هدف قرار دادن مناطقی از چین یا کره شمالی را دارند. این موشک‌ها با موشک زمینی تامهاوک مقایسه می‌شوند که بردی معادل دو هزار و ۴۰۰ کیلومتر (یک هزار و ۵۰۰ مایل) دارد.

براساس قانون اساسی ژاپن، استفاده خصمانه از نیروی نظامی ممنوع است و درحال حاضر هیچ یک از رزم‌ناوهای این کشور موشک‌هایی که قابلیت حمله به اهداف روی زمین را داشته باشند، حمل نمی‌کند. با این حال، دولت توکیو در سال‌های اخیر در همراهی با سیاست چرخش به ایندوپاسیفیک آمریکا، به دنبال تصویب قوانینی است که با اتکا به آنها می‌تواند در صورت تهدید منافع ملی خود و یا یکی از متحدانش (به طور خاص واشنگتن)، قوای نظامی خود را برای نخستین بار پس از خاتمه جنگ جهانی دوم، به شرکت در جنگ‌های برون مرزی وادار کند.

پاسخ دادن