ژاپن : چین دیگر کارخانه جهان نخواهد بود 

در پی خسارت سنگین کرونا به اقتصاد ژاپن ، دولت این کشور اعلام کرد ، مبلغ دو میلیارد تومان به شرکت های خسارت دیده اختصاص خواهد داد تا وابستگی خود به صنعت ژاپن را قطع کنند .

تهران- اقتصادبرتر- ۲۲ فروردین ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر ، مسئولان سهام شاخص اکسپکتاتور ایندکس ژاپن اعلام کردند مسئول خسارت وارده به اقتصاد این کشور ، چین است و اگر کارخانجات و اقتصاد ژاپن وابسته به چین نبود ، خسارت این کشور تا این حد بالا نمی رفت . دولت ژاپن اعلام کرده عدم وابستگی تولید ژاپن به چین فراگیر خواهد شد تا تحولات چین نتواند بر اقتصاد و صنعت ژاپن تاثیر منفی بگذارد.

در اثر شیوع کرونا در ژاپن بیش از ۴۲ شرکت ژاپنی بزرگ از فوریه سال جاری (اواخر اسفند ۹۸ ) در معرض ورشکستگی قرار گرفتند . این شرکت ها دلیل ورشکستگی خود را ناشی از خسارت های وارده ناشی از شیوع ویروس کرونا و ارتباط این شرکت ها با صنایع ژاپن می دانند . تلویزیون ملی ژاپن نیز اعلام کرد ۷۰ درصد شرکت های ورشکست شده در زمینه توریسم و ارائه خدمات مواد غذایی بوده اند . پیش تر مقامات ژاپن وضعیت فوق العاده را در هفت ایالت از جمله توکیو و ازاکا اعلام کردند. جمعیت ژاپن ۵۵ میلیون نفر است.

شینزو آبه، نخست‌وزیر ژاپن در پارلمان اعلام کرد ، مسئولان ایالت ‌های توکیو، اوزاکا، چیبا، کاناگاوا، هیوگو، سایتاما و فوکوئوکا در جریان تدابیر ضروری قرار گرفته‌اند و وضعیت اضطراری تا ۶ مه ( ۱۱ اردیبهشت ۹۹ ) ادامه خواهد داشت.

پاسخ دادن