کابوس کرونا کی و چگونه تمام می شود؟

روز بیرون راندن و شکست این سپاه نامرئی را واقعا باید جشن گرفت، ولی این اتفاق  چه زمانی رخ می دهد؟

تهران- اقتصادبرتر- ۰۳ فروردین ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر باید در پاسخ به این سوال گفت: اگر به همین تعطیلات بهار باشد ، که ما می مانیم و حسرت یک عید، اما  اگر تا آخر فروردین باشد ، ما می مانیم و حوصله های به سرآمده  و دلهای گرفته و نگرانی های آینده!

حال اگر به اردیبهشت بکشد . نگرانی های اقتصادی و اجتماعی مان به واقعیت نزدیک می شود .

و خدا کند که به خرداد نکشد … ولی با وجود آن دسته از هموطنانی که بی اعتنا به توصیه ها در خصوص در خانه ماندن ، همچنان در حال سپری کردن تعطیلات هستند، احتمالا برایمان تضمین کرده اند که این مهمان ناخوانده  تا اواخر فروردین و اردیبهشت هم در کنار ما خواهد ماند.

*و حالا چه باید کرد ؟؟

اگر دولت آگاه و دلسوزی داشتیم ، به آنها اعتماد می کردیم و حالا که متاسفانه اعتماد قلبی به سیستم دولت نداریم ، بهترین کار نظاره گر بودن است .

باید تمرین کنیم که نظاره گر باشیم.در قرآن صراحتا به انسانهایی که صبوری می کنند مژده داده شده ، باید فرض را بر بدترین اتفاقات در آینده بگذاریم  و از کنار موضوعات بگذریم .دنیای پیچیده ما همیشه در حال تغییرات گسترده است  و فقط کسانی دوام می آورند که جسم و روح سالم تری دارند .

سلامتی جسم راه کارهای مشخصی دارد و سلامتی  روح در این شرایط ، فقط در گرو نظاره گر بودن و تمرین سکوت و صبر است .

به قول خداوند در سوره والعصر: انسانها معمولا در خسران و زیانند مگر کسانی که ایمان قوی دارند و اعمال نیک انجام می دهند و به دنبال حقیقت هستند و مهمتر از همه ، صبوری می کنند.((بشارت باد بر صابرین ))

*محمدرضا هاشمپور. کارشناس مدیریت

پاسخ دادن