کارت بانکی را چگونه ضدعفونی کنیم؟

بعد از رفتن به خرید باید حواستان به ویروس‌هایی که بر روی کارت بانکی شما مخفی می‌شوند باشد؛ ضد عفونی کردن صحیح کارت ها مانع از نقل و انتقال ویروس کرونا می‌شود.

تهران – اقتصادبرتر – ۲۴ دی ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از گسترش نیوز، بسیاری از افراد فکر می‌کنند که پول کثیف‌ترین چیز در کیف پولشان است، اما کارت بانکی شما می‌تواند ویروس‌های بیشتری نسبت به پول حمل کند. البته بستگی به این دارد که با چه چیز‌هایی در تماس بوده اید و چند وقتی یک بار از کارت‌های بانکی خود استفاده می‌کنید. دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی در گزارشی اعلام کرد: استفاده از کارت بانکی به جای اسکناس یکی از توصیه‌های بهداشتی مهم برای جلوگیری از ابتلا به کووید-۱۹ است، اما ممکن است آلوده باشد که باید ضدعفونی شود.

به منظور ضد عفونی کردن کارت بانکی؛ از مواد ضدعفونی کننده دست، محلول الکل (۷۰ درصد)، اسپری پاک کننده سطوح یا دستمال مرطوب الکلی روی کارت به صورت کامل بزنید و سپس با یک دستمال کاغذی سطح کارت را خشک کنید. به هیچ عنوان برای ضدعفونی کردن کارت بانکی از اسکاچ یا سیم ظرفشویی یا دستمال‌های زبر استفاده نکنید چرا که بخش مغناطیسی کارت صدمه می‌بیند. حتما آن را با پارچه نرم، پنبه یا دستمال کاغذی و به آرامی (خصوصا بخش مگنت دار کارت) تمیز کنید.

پس از هر مرتبه تحویل دادن کارت به افراد دیگر، بهتر است کارت را ضد عفونی کنید. برای ضدعفونی کردن وسایل الکترونیکی و هوشمند خود از دستمال مرطوب یا اسپری‌های حاوی حداقل ۷۰ درصد الکل استفاده و سپس سطح وسیله را کاملا خشک کنید. یکی دیگر از روش‌های موثر دیگر برای جلوگیری از انتشار ویروس کرونا توسط کارت‌های بانکی این است که تا جای ممکن، خریدها، پرداخت‌ها و کار‌های بانکی خود را به صورت آنلاین انجام دهید. اپلیکیشن‌های پرداخت مانند همراه کارت تا حد زیادی می‌توانند نیاز‌های شما را برآورده کنند.

پاسخ دادن