کاردار سفارت فرانسه در تهران احضار شد

هشدار وزارت خارجه برای سفر به عراق
اقتصاد برتر

در اعتراض به اصرار مقامات فرانسوی در حمایت از انتشار کاریکاتور‌های اهانت آمیز به ساحت پیامبر اکرم (ص)، کاردار موقت سفارت فرانسه در تهران به وزارت امور خارجه احضار شد.

تهران – اقتصادبرتر – ۶ آبان ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر  به نقل از اداره کل اطلاع رسانی و امور سخنگویی وزارت امور خارجه، در اعتراض به اصرار مقامات فرانسوی در حمایت از انتشار کاریکاتور‌های اهانت آمیز به ساحت پیامبر اکرم (ص)، آقای فلوران ایدالو کاردار موقت سفارت فرانسه در تهران دیروز در غیاب سفیر این کشور به وزارت امور خارجه احضار شد.

در جریان این دیدار معاون مدیر کل اروپای وزارت امور خارجه کشورمان، ضمن محکوم کردن اقدامات غیر قابل قبول مقامات فرانسوی که موجب جریحه دار شدن احساسات میلیون‌ها مسلمان در اروپا و جهان شده است، تاکید کرد: هر گونه اهانت و بی احترامی به پیامبر اسلام (ص) و ارزش‌های ناب اسلام از سوی هر فرد و در هر مقامی به شدت محکوم و مردود است.

وی افزود: دامن زدن به اسلام هراسی و نفرت پراکنی آن هم بنام آزادی بیان که باید در خدمت مفاهمه، همدلی و همزیستی مسالمت آمیز میان جوامع بشری باشد، عمیقا مایه تاسف است.

معاون مدیرکل اروپای وزارت امور خارجه همچنین تاکید کرد: واکنش نابخردانه مقامات فرانسوی به اقدام افراط گرایانی که به نام اسلام دست به خشونت می‌زنند، تنها زمینه را برای رشد گرایش‌های انحرافی و فاقد سنخیت با این دین الهی که همواره نویدبخش تسامح، عقل گرایی، صلح و عدالت طلبی است فراهم می‌کند.

 آیدالو کاردار موقت سفارت فرانسه، قول داد اعتراض جمهوری اسلامی ایران به اقدامات دولت فرانسه در این خصوص را در اسرع وقت به مقامات ذیربط کشورش منعکس کند.

پاسخ دادن