کالاهای اساسی بدون وقفه ترخیص می شود

در نشست مشترکی بین روسای سازمان ملی استاندارد ایران و شرکت بازرگانی دولتی ایران ( GTC ) ، مشکلات ترخیص کالاهای اساسی بررسی شد.

تهران – اقتصادبرتر – ۲۹ خرداد ۹۸

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از استاندارد، در این نشست مقرر شد، انجام نمونه برداری کالاهای اساسی قبل از اظهار انجام پذیرد تا ضمن دقت عملکرد، کالا در حداقل زمان ممکن ترخیص شود.

در همین راستا، محموله هایی که آسیب پذیری بالایی دارند با نظارت شرکت بازرگانی دولتی ایران ترخیص و سپس نتیجه به اداره کل استاندارد استان مربوطه گزارش شود.

این گزارش می افزاید، در نشست مذکور اعلام شد، نتایج آزمون آزمایشگاههای تابعه و تایید صلاحیت شده سازمان ملی استاندارد ایران و سازمان غذا و دارو، پذیرفته شود و انجام نمونه برداری و آزمون مجدد توسط ادارات کل استاندارد استانها صورت گیرد.

روسای سازمان ملی استاندارد و شرکت بازرگانی دولتی ایران در نشست تفاهم کردند، گواهی ازریابی انطباق برای محموله های روغن خوراکی موجود و مورد تایید در مخازن انبارهای گمرک، توسط ادرات کل استاندارد استانها صادر شود.

همچنین ، ملاک عمل برای محموله هایی که به علت مشکلات اسنادی یا اختصاصی اظهار نشده اند( با استناد به بند ۳ بسته حمایتی سازمان ملی استاندارد ایران ) طبق نتایج نمونه برداری باشد.

طبق توافق انجام شده در این نشست، زمان پذیرش کالاهای اساسی، در صورت داشتن تاریخ تولید و انقضاء بر روی بسته بندی، مشمول زمان های تعیین شده نمی شود.

پاسخ دادن