کانادا برای مقابله با کرونا آماده می شود

کانادایی ها که تا هفته پیش تحت تاثیر ترامپ صرفا شاهد مقابله مردم جهان با تبعات کرونا بودند ، اکنون با شیوع این ویروس وحشتناک در کشورشان نگران شده اند.

تهران – اقتصادبرتر – ۲۸ اسفند ۹۸

در پی مشاهده نمونه هایی از ابتلای مردم کانادا به ویروس کرونا ، ترودو نخست وزیر این کشور دستور داد، مرزهای کانادا با سایر کشورهای جهان بویژه آمریکا که این روزها با کرونا دست و پنجه نرم می کند بسته شود. به دستور ترودو کسانی که از سایر کشورها به کانادا وارد می شوند تحت قرنطینه اجباری قرار خواهند گرفت. در کانادا تا کنون بیش از ۳۰۰ نفر به ویروس کرونا مبتلا شده اند.

این موضوع باعث وحشت مردم کانادا از گسترش این بیماری شده است و به همین دلیل مردم در ایالت های مختلف برای تامین مایحتاج ضروری خود به فروشگاه ها هجوم آورده اند. ابتلای صوفیا ترودو، همسر نخست‌ وزیر کانادا به ویروس کرونا نیز بر وحشت مردم افزوده است اما دفتر نخست‌ وزیر کانادا اعلام کرد جاستین ترود علایم مثبت کرونا ندارد اما بخاطر همسرش دو هفته در قرنطینه خواهد ماند.

در برخی از ایالت های کانادا از جمله ونکوور و بریتیش کلمبیا ادارات به پرسنل دور کاری داده اند و بسیاری از شرکت ها نیز روی سایت های خود بخش ویژه کوید ۱۹ ایجاد کرده اند که پرسنل و مراجعین به این شرکت ها را آموزش داده و راهنمایی می کند. مردم کانادا این روزها تعداد زیادی ایمیل دریافت کرده اند که ضمن آموزش نحوه مقابله آن ها با کرونا به آنان پیشنهاد ارائه وام و ارائه خدمات درب منازل را می دهد . این ایمیل ها به مردم پیشنهاد می دهد خدمات مرتبط با کرونا را درب منازل به آنان ارائه خواهد کرد. شرکت ها غالبا در ایمیل هایی که برای کارکنانشان ارسال کرده اند ، عنوان می کنند، دورران شیوع کرونا در کانادا از نظر ذهنی و مالی احتمالا برای شما سخت خواهد بود لذا آماده مقابله با یک شرایط ویژه را داشته باشند.

پاسخ دادن