کاهش اندک قیمت دلار با انتصاب رئیس کل بانک مرکزی

قیمت دلار که این روزها روند صعودی به خود گرفته بود با انتصاب رئیس بانک مرکزی اندکی افت کرد.

تهران – اقتصاد برتر – ۱۵ مهر ۱۴۰۰

خبر انتصاب رئیس جدید بانک مرکزی در شبکه‌های اطلاع رسانی روی قیمت ارز تهران تاثیر داشت. انتصاب علی صالح آبادی به ریاست بانک مرکزی. احتمال دارد بیش از این باعث افت قیمت دلار و از دست رفتن مرز ۲۸ هزار تومان شود. تا قبل از این انتصاب، بلاتکلیف بودن وضعیت ریاست بانک مرکزی مانند یک نیروی صعودی بر قیمت دلار عمل می‌کرد و احتمالا با انتصاب رئیس جدید رئیس بانک مرکزی، فعالان بازار انتظار سیاست‌های جدیدی برای کنترل نوسان قیمت دلار را دارند، به همین دلیل ممکن است در روزهای آینده قیمت دلار افت کند.

قیمت دلار آمریکا اواسط هفته جاری روی ۲۸ هزار و ۱۱۰ تومان قرار داشت اما با انتصاب رئیس بانک مرکزی اندکی افت کرد و مرز ۲۸ هزار تومان را از دست داد. قیمت دلار در آخرین ساعات معاملات روز چهارشنبه ۲۷ هزار و ۹۸۰ تومان بود.

تصمیمات درست رئیس جدید بانک مرکزی در روزهای آینده می تواند روند صعودی قیمت ارز را متوقف کرده و کاهش دهد . صالحی آبادی در اولین اظهار نظر خود پس از انتصاب گفته بود ، قیمت ارز را ثابت خواهد کرد . خاندوزی وزیر اقتصاد نیز چهار ماموریت اصلی برای رئیس جدید بانک مرکزی تعیین کرده بود که اصلی ترین آن ثبات نرخ ارز در بازار و حفظ ارزش پول ملی بود.

پاسخ دادن