کاهش تولید فولاد بخاطر قطعی برق

خبر خوش فولادی، صادرات بدون دریافت مجوز
اقتصاد برتر

دبیر انجمن تولیدکنندگان فولاد گفت : عدم تامین پایدار برق، منجر به کاهش تولید فولاد شده است.

تهران – اقتصاد برتر – ۲۵ تیر ۱۴۰۰

سید رسول خلیفه سلطانی گفت: مقرر شده است، وزارت صنعت، معدن و تجارت و وزات نیرو، جدول زمانی مصرف و قطعی برق صنایع فولادی را تدوین و اعلام کنند.

سلطانی دبیر انجمن تولیدکنندگان فولاد در خصوص قطع برق صنایع فولادی، اظهار داشت: طبق گزارش‌های اعلام شده، واحدهای تولیدی موظفند مصرف برق خود را به ۱۰ درصد دیماند قراردادی کاهش دهند که این موضوع بی‌شک منجر به کاهش و ایجاد خسارت‌های جبران‌ناپذیر برای کارخانه‌ها خواهد شد. اما با توجه به شرایط فعلی کشور چاره‌ای جز همراهی با وزارت نیرو نداریم.

وی افزود: با توجه به آسیب‌هایی که این کاهش تامین برق می‌تواند به صنایع فولادی وارد کند، طی چند روز گذشته نامه‌ای به وزارت صنعت، معدن و تجارت ارسال و پیشنهادهای برای رفع این مشکل ارائه کردیم تا دامنه آسیب به صنایع فولادی را کاهش دهیم.

دبیر انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران، گفت: یکی از پیشنهادات اصلی ما این بود که کارخانجات فعال در حلقه ذوب و فولادسازی به منظور مشارکت در تنظیم بازار داخلی و جلوگیری از توقف صادرات و ارزآوری بتوانند حداقل در زمان غیر از اوج بار مثل ساعات شب فعالیت و تولید کنند. لذا تا این لحظه وزارت صنعت، معدن و تجارت هنوز پاسخی به نامه نداده است.

خلیفه سلطانی خاطرنشان کرد: مقرر شد وزارت صنعت، معدن و تجارت و وزات نیرو، جدول زمانی مصرف و قطعی برق صنایع فولادی را تدوین و اعلام کنند تا وضعیت فعلی بهبود یابد.

پاسخ دادن