کاهش ارزش دلار آمریکا با مشخص شدن رئیس فدرال رزرو

ساخت واکسن کرونا و انتخاب جانت یلن، به عنوان وزیر خزانه داری آینده این کشور باعث افزایش بی ثباتی و بی تمایلی سرمایه‌گذاران نسبت به دلار  شده است.

تهران – اقتصادبرتر – ۰۵ آذر ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از رویترز، پیشرفت در ساخت واکسن کرونا و امید به تقویت شرایط مالی آمریکا با روی کار آمدن دولت جدید باعث شده سرمایه‌گذاران از دلار دور شده و به سرمایه های مخاطره آمیزتر روی  بیاورند. ارزش دلار آمریکا به پایین ترین رقم طی دو ماه گذشته در برابر دلار استرالیا رسید و کمترین ارزش خود را طی دو سال گذشته در برابر دلار نیوزیلند تجربه کرد.  ارزش بیت کوین که به نوسانات شدید معروف است، به بالاترین vrl رسیده که نشان می‌دهد سرمایه‌گذاران تمایل بیشتری به ارزهای پرمخاطره پیدا کرده اند. احتمالاً ساخت واکسن کرونا و انتخاب جانت یلن، رئیس سابق فدرال رزرو آمریکا به عنوان وزیر خزانه داری آینده این کشور، بی‌ثباتی‌های جدیدی برای سرمایه‌گذاران به وجود آورده و باعث کاهش بیشتر ارزش دلار آمریکا می‌شود.

 ارزش دلار آمریکا در آسیا به ۱٫۱۹۰۱ در برابر یورو رسیده که پایین ترین رقم طی دو هفته گذشته است. ارزش پوند انگلیس تا ۱٫۳۳۶۳ دلار بالا رفته که نزدیک به بالاترین رقم طی دو ماه گذشته است. ارزش دلار در برابر ین روی ۱۰۴٫۴۸ ثابت مانده است. تحقیقات نشان می دهد واکسن ویروس کرونا تا انتهای سال جاری میلادی در دسترس خواهد بود. این خبر ارزش سهام آمریکا را افزایش داده و تمایل برای نگه داشتن دلار به عنوان ارز ذخیره ایمن را پایین آورده است. شاخص دلار در برابر ۶ ارز برتر دنیا  ۰٫۴ درصد در روز سه شنبه سقوط کرد و به ۹۲٫۱۲۹ رسید. ارزش بیت کوین، محبوب ترین ارز مجازی دنیا، تا ۱۹۱۸۹ دلار بالا رفته و به رکورد ۱۹۶۶۶ دلار در دسامبر ۲۰۱۷ نزدیک می‌شود.

پاسخ دادن