کاهش دما و بارش باران در نوار شمالی

سازمان هواشناسی با اشاره به بارش باران ۳ روزه و کاهش دما در نوار شمالی کشور از احتمال خیزش گردوخاک در شمال غرب،‌ غرب و دامنه‌های جنوبی البرز خبر داد.

تهران – اقتصاد برتر – ۱۴ مهر ۱۴۰۰

 بر اساس تحلیل نقشه‌های همدیدی و آینده نگری سازمان هواشناسی طی سه روز آینده در استان‌های اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان، شمال استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی و خراسان شمالی ابرناکی و بارش باران گاهی همراه با وزش باد و کاهش تدریجی دما پیش بینی شده است.

براساس پیش بینی‌های هواشناسی، به تدریج با عبور موج تراز میانی از نوار شمالی کشور فعالیت سامانه بارشی طی روز‌های شنبه و یکشنبه هفته آینده تضعیف شده و برای استان‌های مازندران و گیلان افزایش ابر و بارش خفیف باران پیش بینی می‌شود.

روزهای چهارشنبه و پنجشنبه در ارتفاعات استان‌های کرمان و هرمزگان در ساعات بعدازظهر و اوایل شب افزایش ابر، رعدوبرق و رگبار پیش بینی شده است.

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی چهارشنبه و پنجشنبه در دامنه‌های جنوبی البرز، شمال غرب و غرب کشور وزش باد شدید و در مناطق مستعد خیزش گردوخاک پیش بینی می‌شود. این شرایط بعدازظهر پنجشنبه تا اوایل هفته آینده برای نواحی شرقی کشور بویژه زابل پیش بینی می‌شود.

پاسخ دادن