کاهش ساعت کار ادارات برای کنترل کرونا – ۱۲ اسفند

کاهش ساعت کاری ادارات برای کنترل کرونا

به منظور پیشگیری از بیماری های تنفسی و واگیردار و همینطور مراقبت در برابر #کروناویروس ساعت کاری ادارات در برخی شهرها کاهش یافت.

تهران – اقتصاد برتر – ۱۲ اسفند ۹۸

کاهش ساعت کاری ادارات استان کهگیلویه و بویراحمد

با موافقت ستاد ملی مبارزه با ویروس کرونا و همچنین تصمیم مسئولان و مقام های اجرایی و با هدف تامین سلامت کارکنان و مردم، بر اساس تصمیم مسئولان استانی و موافقت ستاد ملی مبارزه با ویروس کرونا ساعت کار نهادها و دستگاه های اجرایی در کهگیلویه وبویراحمد از دهم اسفند تا پایان هفته جاری از ساعت هشت صبح تا ۱۳ خواهد بود.

همچنین با تصمیم مسئولان اجرایی این استان آن عده از کارکنانی که دچار بیماری زمینه ای از قبیل ناراحتی های قلبی و عروقی، دیابت، تنفسی و بیماری های ریوی و یا هر نوع بیماری زمینه ای هستند می توانند تا پایان هفته جاری به صورت دورکاری امورات و وظایف محوله خود را انجام دهد.
البته این کارکنان در صورت لزوم می توانند در محل کار و برای انجام کارهای ضروری نیز حضور یابند.
همچنین مادران و زنان شاغل در دستگاه های مختلف اجرایی، بانک ها، نهادها و موسسات مالی و عتباری که دارای فرزند زیر ۶ سال مهد کودک و یا دبستانی هستند و با شرایط تعطیلی مدارس و مهدکودک ها مواجه شده اند نیز به دلیل ضرورت مراقبت های بهداشتی و لزوم پیشگیری از شیوع و بروز این بیماری می توانند به گونه ای که خدشه ای در امورات سازمانی آنها پیش نیاید تا پایان هفته جاری به صورت دورکاری اقدام به انجام وظایف خود کنند.
همچنین بر اساس تصمیم ستاد مدیریت مبارزه با ویروس کرونا در کهگیلویه وبویراحمد تمامی ادارات، نهادها، سازمان های دولتی و خصوصی موظفند محیط های کاری و اداری خود را به طور مرتب و برای جلوگیری از شیوع این بیماری ضدعفونی کنند.

کاهش ساعات کار ادارات استان همدان

بر اساس مصوبه ستاد استانی پیشگیری، کنترل و مقابله با کرونا، ساعت کاری ادارات استان از فردا تا پایان هفته با ۲ ساعت کاهش از ساعت ۹.۳۰ تا ۱۴.۳۰ خواهد بود. این مصوبه شامل دستگاه های خدماتی ، امدادی و درمانی نمی شود.

تغییر ساعت کار ادارات استان قزوین

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار قزوین گفت: ساعت کاری کارکنان دستگاه‌های اجرایی از امروز یکشنبه ۱۱ اسفندماه تا پایان هفته جاری از ساعت ۸:۳۰ صبح تا ساعت ۱۲:۳۰ ظهر است.
حبیبی، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار قزوین خاطرنشان کرد: با توجه به شیوع کرونا ویروس و حسب تصمیمات اتخاذ شده در ستاد استانی قرارگاه مدیریتی بیماری کرونا به منظور حفظ و تامین ارتقاء سطح سلامت شاغلین و تمهیدات لازم جهت ساماندهی حضور و فعالیت کارکنان با اعمال تدابیری اندیشیده و اتخاذ شد.
حبیبی تاکید کرد: تمامی مأموریت‌های غیر ضروری لغو شود.
وی افزود: دور کاری برای شاغلان اجرایی شود.
معاون سیاسی استاندار قزوین تصریح کرد: بانوان شاغل باردار، شیرده و دارای فرزند زیر ۶ سال، بانوان شاغل دارای همسر یا فرزند معلول، افراد بالای ۶۰ سال، جانبازان معزز شیمیایی، افراد با سابقه پیوند اعضا (کبد، کلیه) و کلیه شاغلین آسیب‌پذیر یعنی افرادی که دارای سابقه بیماری زمینه‌ای قلبی و عروقی، ریوی، دیابت، بیماری کلیوی، بیماری کبدی، بیماری سرطانی شامل دورکاری می‌شوند.
حبیبی گفت: این مهم در راستای پیشگیری و سلامت شهروندان و مهار بیماری کرونا تا پایان هفته جاری اجرایی خواهد شد.
معاون سیاسی استاندار تأکید کرد: از دستگاه‌های اجرایی درخواست می‌شود موضوع خدمات‌رسانی به شیوه الکترونیکی در دستور کار باشد.
حبیبی در پایان یادآور شد: از مردم عزیز تقاضا داریم از مراجعات غیرضروری به دستگاه‌های اجرایی خودداری کنند.

ساعت کاری بانک‌های خوزستان اعلام شد

رییس کمیسیون هماهنگی بانک‌های خوزستان گفت: بانک‌های استان تا پایان هفته کار خود را از ساعت ۱۰ صبح آغاز می‌کنند.
رضا طاهری در خصوص کاهش ساعت کاری بانک‌های استان گفت: بنا بر دستور استاندار خوزستان آغاز ساعت کاری بانک‌های استان، برای کارکنان ۹:۳۰ صبح و برای مشتریان ساعت ۱۰ صبح است.
وی افزود: این زمان کاری تا پایان هفته برای بانک‌های استان اعمال خواهد شد و برای هفته آینده مجددا تصمیم‌گیری خواهیم کرد.
رییس کمیسیون هماهنگی بانک‌های خوزستان خاطرنشان‌کرد: از مردم درخواست داریم که تا حد ممکن به بانک‌ها مراجعه نکنند و کارهای بانکی خود را به زمان دیگری موکول کنند و یا از طریق نرم‌افزارهای بانکی که در اختیار دارند، نسبت به انجام امور بانکی خود اقدام کنند.

رفت و آمد‌های غیر ضروری به خانه سینما نداشته باشید

روابط عمومی خانه سینما در اطلاعیه‌ای به اعضای صنوف خود اعلام کرد: خانه سینما واقع در خیابان بهار تا پایان هفته از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۳ برقرار است و از همکاران صنفی درخواست می‌شود از رفت و آمد غیر ضروری به خانه سینما خوددداری کنند.
همچنین تمام جلسات صنفی لغو می‌شود و ساختمان شماره دو خانه سینما در خیابان وصال نیز تا پایان هفته تعطیل است.
در پی شیوع کرونا این اطلاعیه از سوی این تشکل صنفی منتشر شده است.

تغییر ساعات کار ادارات و سازمان ها در سیستان و بلوچستان

بنابر اعلام روابط عمومی استانداری : بر اساس مصوبه ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا موضوع (کاهش ساعت کار ادارات) از روز دوشنبه مورخه ۱۲/۱۲/۹۸ تا اطلاع ثانوی و تغییر شرایط بیماری، ساعت کاری ادارات از ساعت ۸ الی ۱۲ اعلام می شود.
لازم به ذکر است ساعت کار بیمارستان ها، مراکز درمانی، امداد رسانی و شرکت های خدمات رسان اعم از آتش‌نشانی،اتفاقات آب، برق و گاز و موارد مشابه و همچنین بانکهای استان تابع مقررات و سیاست های داخلی تعیین شده توسط ستاد مرکزی هستند.
ساعت کار آن تعدادی از دستگاه‌های اجرایی و واجد شرایط حقوقی مستقل که روزهای پنجشنبه تعطیل هستند از ساعت ۸ الی ۱۳ اعلام می شود.

کاهش ساعت کاری ادارات استان کرمان

طبق مصوبه جلسه ستاد استانی مدیریت پیشگیری از آلودگی به ویروس کرونا، ساعات کاری ادارات استان کرمان تا اطلاع بعدی تغییر کرد.
بر اساس این مصوبه ساعات کار ادارات استان کرمان شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۸ تا ۱۳ و روزهای پنجشنبه از ساعت ۸ تا ۱۲ اعلام شد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان با بیان اینکه هفته پر خطری را در پیش رو داریم ؛از مردم خواست با رعایت همه موارد بهداشتی از حضور در اماکن شلوغ و پر خطر خود داری کنند .
دکتر رشیدی از انجام آزمایشاهای اولیه تشخیص کرونا ویروس در کرمان خبر داد وافزود: درتوزیع اقلام حفاظتی در مقابل این ویروس اولویت برای پزشکان وپرستاران مرتبط با بیماران است.
تشکیل کمیته اطلاع رسانی با محوریت دانشگاه علوم پزشکی کرمان ،کاهش ساعت کاری ادارات استان از ساعت ۸ تا ۱۳ ،نشست های هر روزه مسئولان مرتبط در استانداری با خبرنگاران وارائه آخرین اخبار ،تعطیلی همایشها و تجمعات ،اطلاع رسانی عمومی از طریق صدا وسیما ،کنترل محورهای ورودی به استان و پیگیری مصوبات نشستهای قبل، از مهمترین مصوبات ستاد استانی مدیریت پیشگیری از الودگی به ویروس کرونا بود.

کاهش ساعت کاری بانک های چهارمحال و بختیاری

بر اساس اعلام شورای هماهنگی بانک‌های دولتی ساعت کاری بانک‌های عضو شورا در تمام کشور از امروز تا آخر هفته از ۸:۳۰ تا ۱۲:۳۰ خواهد بود.

ساعت کار ادارات فارس تغییر کرد

بر اساس مصوبه ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا و با موافقت استاندار فارس؛ ساعت کار ادارات فارس تغییر کرد.
عباس بابا خانی مدیر کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری فارس گفت: بنا به پیشنهاد کارگروه سلامت؛ استاندار فارس ساعت فعالیت ادارات دولتی و دستگا‌های اجرایی را تغییر داد و بر این اساس ساعت آغاز بکار ادارات؛ بانکها؛ شرکت‌های دولتی و موسسات عمومی غیر دولتی (به جز مراکز درمانی امدادی و خدماتی) از هشت صبح و پایان کار ادارات ساعت ۱۳ تعیین شده و اعتبار این ابلاغ از مورخ یازدهم اسفند تا پایان هفته مورخ پانزدهم اسفند تعیین شده است.
باباخانی افزود: ساعت فعالیت مدیران معاونین و روسای ادارات به روال قبل است و با جانبازان و کارمندان دارای مشکلات زمینه‌ای و بانوان شاغل در دستگاه‌ها با شرایط بارداری و فرزند خردسال با روش دورکاری همکاری می‌شود.

اعلام نیاز به گروه‌های خونی در فارس

مدیرکل انتقال خون استان فارس گفت: به همه گروه‌های خونی در استان فارس نیاز وجود دارد و شهروندان و هم استانی‌ها در این زمینه همکاری کنند.
به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز فارس، دکتر مسعود ترابی با توجه به شرایط خاص پیش آمده و دستورالعمل‌های موجود، افزود: مراجعه مردم برای اهدای خون به کاهش یافته و متعاقب آن ذخایر خون انتقال خون فارس نیز کاهش یافته است و نیاز به همه گروه‌های خونی احساس می‌شود، لذا از عموم هم استانی‌های عزیز بخصوص همشهری‌های نیک اندیش شیرازی دعوت می شود به منظور اهدای خون و نجات جان بیماران نیازمند به پایگاه‌های انتقال خون مراجعه کنند.
وی ادامه داد: پیرو دستورالعمل‌های جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در انتقال خون فارس کلیه تدابیر بهداشتی لازم پیش بینی و به مورد اجرا گذاشته شده، بطوریکه بدون هیچ‌گونه تجمع و معطلی و در اسرع وقت فرآیند خون گیری از اهداکنندگان صورت می‌پذیرد و مراجعین می‌توانند با اطمینان خاطر این اقدام انسان دوستانه و خداپسندانه را انجام دهند.
ترابی با بیان اینکه ۳ پایگاه ثابت در سطح شهر شیراز شامل پایگاه‌های انتقال خون در میدان نمازی، خیابان قصردشت (آسیاب قوامی) همه روزه یکسره ازساعت ۷.۳۰ تا ۱۹.۳۰ و پایگاه ولیعصر در پارک ولیعصر صبح‌ها از ساعت ۸.۳۰ تا ۱۲.۳۰ پذیرای اهداکنندگان است، گفت: در ایام تعطیل پایگاه قوامی قصردشت از ساعت ۸ صبح تا ۱۹ پذیرای مراجعه کنندگان برای اهدای خون است.
در شهرستان‌های مرودشت، کازرون، فسا، جهرم، لارستان، آباده و داراب نیز پایگاه‌های انتقال خون آماده دریافت خون از اهداکنندگان در این مناطق است.

اعلام برنامه‌های دوشنبه آموزش مکمل برای دانش آموزان

برنامه آموزشی دانش‌آموزان در روز دوشنبه ۱۲ اسفند که از طریق شبکه آموزش ارائه می‌شود، اعلام شد. این برنامه‌ها با اختلاف چند ساعت در پایگاه اطلاع رسانی این شبکه به آدرس tv۷.ir بارگذاری شود.
طبق اعلام شبکه آموزش برنامه‌های فردا ۱۲ اسفند نیز به قرار زیر است:
متوسطه اول
از ساعت ۸: عربی هفتم
ساعت ۸:۳۰: زبان انگلیسی نهم
ساعت ۸:۳۰: زبان عربی هشتم
ابتدایی
از ساعت ۱۰:۳۰: ریاضی اول
ساعت ۱۰:۵۰: فارسی سوم
ساعت ۱۱:۱۰: ریاضی پنجم
متوسطه دوم:
ساعت ۱۱:۳۰: حسابان ۲ پایه دوازدهم ریاضی
ساعت ۱۲:۰۰: دوازدهم تجربی
ساعت ۱۵:۰۰: زبان خارجه ۲ پایه یازدهم
ساعت ۱۵:۳۰: شیمی ۱ پایه دهم ریاضی و تجربی
فنی حرفه‌ای و کاردانش:
ساعت ۱۶: کاربرد فناوری‌های نوین یازدهم
ساعت ۱۶:۲۵: ریاضی ۳ دوازدهم

ضدعفونی کردن مراکز سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران

همزمان با شیوع ویروس کرونا در کشور و پیرو توصیه‌های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، مراکز سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران به ویژه فضا‌های عمومی شامل نمازخانه، سالن‌های انتظار، کلاس‌ها و… برای مقابله با شیوع این ویروس ضدعفونی شد.
سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران ۳۵ فرهنگسرا، ۹۶ کتابخانه، ۹۶ خانه فرهنگ و مجتمع فرهنگی هنری، چهار پردیس سینمایی، ۱۲ موزه و خانه موزه، ۴ مؤسسه، ۸ مرکز فرهنگی ویژه، ۱۵۳ کتابخانه الحاقی، ۸ کتابخانه تفاهم نامه‌ای و ۱۵۱ مرکز مشارکتی فرهنگی هنری در اختیار دارد و ضدعفونی کردن این مراکز به منظور مقابله با شیوع ویروس کرونا در حال انجام است.
پیش از این سازمان فرهنگی هنری تمامی برنامه‌های فرهنگی، هنری، ورزشی و اجتماعی در مراکز این سازمان اعم از بخش‌های آموزشی، نگارخانه‌ها و موزه‌ها را لغو و اقدام به نصب بنر‌های آموزشی با موضوع کرونا در این مراکز کرده بود، اگر چه فعالیت‌های روزمره ستادی و مراکز سازمان فعال بوده و متوقف نشده است.
همچنین فعالیت تمامی کتابخانه‌های سازمان نیز تا ساعت ۱۷ بوده و به جز بخش امانت، سایر بخش‌ها از جمله سالن‌های مطالعه، بخش مرجع و نشریات کودک و نوجوان تا اطلاع بعدی تعطیل خواهد بود.
مجموعه‌های ورزشی این سازمان شامل آبی و غیرآبی نیز به منظور مقابله با شیوع بیماری کرونا تعطیل است.

تشخیص کرونا در کلینیک تخصصی اراک

دانشیار ویروس شناسی دانشگاه و عضو هیات علمی دانشکده در آزمایشگاه تخصصی کلینیک امام رضا(ع) گفت: کار تشخیص کرونا ویروس را انجام می دهیم که روزانه حدود ۹۰ الی ۱۰۰ نمونه تست کرونا از سطح استان مرکزی به کلینیک امام رضا در اراک فرستاده می شود.
دکتر خوانساری نژاد با بیان اینکه این قسمت اتاق استخراج ژنوم است و آلوده ترین و پر ریسک ترین قسمت کار ماست، افزود: اخیرا با مساعدت رییس دانشگاه و معاونین دو دستگاه خریداری شده که سرعت پذیرش نمونه کار را بالا می برد و ریسک کمتری دارد و نتایج بهتری ارائه می دهد؛ با این دستگاه هر دو ساعت ۲۴ نمونه استخراج می شودکه علاوه بر کرونا ویروس هایی چون هپاتیت،HIV و آنفولانزا نیز با این دستگاه قابل استخراج اند.

بحث قرنطینه خوزستان مطرح نیست

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اهواز گفت: زمانی قرنطیه فایده دارد که بیماری دارای یک کانون باشد اما وقتی که این ویروس در کشور پخش شده، چنین موضوعی دیگر فایده ندارد.
فرهاد ابول‌نژادیان جمع خبرنگاران ، تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در خوزستان را تا کنون ۱۹ نفر اعلام کرد و گفت: تا ظهر دیروز این بیماران ۱۶ نفر و سه نفر فوتی بر اثر ابتلا به این ویروس داشتیم اما تا شامگاه امروز بیماران مبتلا به ۱۹ نفر و فوتی ها به چهار نفر رسیده اند.
وی افزود: برای مقابله با ویروس کرونا در استان و نگهداری هرچه بهتر بیماران مبتلا، به محیط‌های بیمارستانی ارتش در استان نیازمندیم ، تاکنون با این درخواست دانشگاه علوم پزشکی اهواز موافقت نشده است، این درحالی است که از دیروز۲ باب از بیمارستان‌های ارتش در پایتخت برای نگهداری از بیماران مبتلا به این ویروس در اختیار وزارت بهداشت و درمان قرار گرفته است.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اهوازبا اشاره به اینکه از روز یکم تا چهار اسفندماه آزمایشات در تهران بررسی می‌شد، ادامه داد: اما از روز پنجم اسفند آزمایشگاه استانی فعال شد و ظرف مدت ۱۲ تا ۲۴ ساعت نتایج بررسی ها در استان قابل تشخیص شد.

احتمال افزایش سال تحصیلی ۹۹-۹۸ مدارس تا خرداد سال آینده در استان قم

مدیرکل آموزش و پرورش استان از احتمال افزایش سال تحصیلی ۹۹-۹۸ تا خرداد آینده خبر داد.
آقای شیخ الاسلام دیشب در برنامه گفتگوی خبری سیمای مرکز قم با اشاره به شیوع ویروس کرونا در قم و تعطیلی مدارس از اول اسفند گفت: سال تحصیلی فعلی احتمالا تا خرداد ادامه خواهد یافت.
وی همچنین از احتمال تعطیلی مدارس استان تا پایان هفته جاری هم سخن گفت و افزود: با توجه به تعطیلی های پیاپی مدارس، دانش آموزان باید با همت والدین روزانه چهار تا پنج ساعت از وقت خود را برای مباحث آموزشی خود اختصاص دهند.
آقای شیخ الاسلام به برنامه های شبکه آموزش سیما با همکاری وزارت آموزش و پرورش اشاره کرد و گفت: این برنامه ها شامل تدریس همه مقاطع تحصیلی میشود ضمن آن که مدیران اکثر مدارس استان، با راه اندازی کانال در فضای مجازی، مباحث آموزشی را به دانش آموزان خود منتقل میکنند.
مدیرکل آموزش و پرورش استان از طراحی آزمون های آنلاین هم خبر داد و گفت: با توجه به تعطیلی پیاپی مدارس که به منظور جلوگیری از شیوع کرونا صورت میپذیرد آزمون ها نیز به صورت آنلاین برگزار خواهد شد.
آقای شیخ الاسلام خاطرنشان کرد: همه دانش آموزان برای رفع اشکالات درسی خود نیز میتوانند در ساعات اداری با تلفن ۳۷۷۱۵۰۴۵ تماس بگیرند.

تجهیز دانشگاه علوم پزشکی گیلان به کیت تشخیص کرونا

نماینده تام الاختیار وزیر بهداشت و درمان در مقابله با گیلان گفت : این کیت در اختیار دانشگاه علوم پزشکی گیلان قرار گرفته است تا مراحل تشخیص ویروس کرونا در گیلان انجام شود البته این به این معنی نیست که مردم مستقیما به مراکز درمانی برای تشخیص مراجعه کنند .
دکتر شادنوش افزود : تمام مسئولان و کادر درمانی گیلان در تلاشند تا جلوی پیشرفت ویروس کرونا را بگیرند.
وی گفت : تاکنون ۳۰ درصد مبتلایان به کرونا در گیلان درمان شدند.
رئیس مجمع نمایندگان گیلان در مجلس شورای اسلامی امروز در نامه‌ای به رئیس جمهور خواستار ممانعت از حضور مسافران به گیلان شد.

توزیع ۱۰ هزار ماسک رایگان در سمنان

سید عباس دانایی در کارگروه تخصصی فرهنگی، سلامت، بانوان و خانواده سمنان به میزبانی فرمانداری با اشاره به اقدامات و تمهیدات انجام شده در خصوص مقابله با کرونا گفت : تاکید بر افزایش سطح آگاهی اقشار مختلف جامعه در کنار توزیع ۱۰ هزار ماسک از جمله اقدامات صورت گرفته در ستاد پیشگیری از کرونای شهرستان است.
وی از افتتاح بخش جدید بیمارستان کوثر با ۳۴ تخت ویژه بیماران تنفسی خبر داد و افزود : سامانه ۱۹۰ داخلی ۶ برای پاسخگویی به کلیه مباحث کرونا ویروس آماده تماس مردم سمنان است.
فرماندار سمنان به ممنوع بودن هرگونه تجمع‌ تا اطلاع ثانوی اشاره کرد و گفت: تعطیلی تمام نمازهای جماعت در مساجد سطح شهر، تعطیلی تمام مراسمات در تالارها، تعطیلی نمایشگاه‌های بهاره و تعطیلی کاروان‌های زیارتی پیاده روی از جمله اقدامات صورت گرفته در سمنان است.
دانایی با اشاره به کاهش پیدا کردن سفرهای نوروزی به حداقل، گفت: کاهش ساعت کار اداری کارمندان تا روز دوشنبه و استقرار هلال احمر در ورودی‌های شهرهای استان سمنان از دیگر اقداماتی است که در سطح شهرستان صورت گرفته است.
وی از تعطیلی فعالیت تمام دوره‌گردها نیز در سطح شهر سمنان خبر داد و گفت: اولویت افزایش آگاهی اقشار مختلف جامعه یکی از محورهای ستاد مقابله با کرونای شهرستان سمنان است.

تولید ماسک در لاهیجان برای توزیع رایگان بین مردم

مسعود کاظمی امروز گفت : با توجه به دغدغه شهروندان برای تهیه ماسک در مقابله با شیوع ویروس کرونا با هماهنگی مسئولان شهرستان و مراجع ذیصلاح بهداشتی، با اختصاص مکانی در شهرداری لاهیجان کار دوخت و تولید ماسک را آغاز کردیم.
وی با بیان اینکه در ۴۸ ساعت گذشته ۲ هزار ماسک تولید کردیم افزود: ماسک های تولیدی شهرداری لاهیجان بین کارگران خدماتی شهرداری، مراکز بهداشتی و بین مردم به صورت رایگان توزیع خواهد شد.
شهردار لاهیجان اعلام کرد : روند تولید ماسک در روزهای آینده هم ادامه دارد.

ضد عفونی روزانه قطارشهری و اتوبوسها در تبریز

مدیر ایستگاه ها و مسیر شرکت بهره برداری قطار شهری تبریز گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا و برای جلوگیری از خطرات این بیماری هر روز کلیه قطارها قبل از شروع فعالیت از ساعت ۶:۳۰ صبح با مواد ضد عفونی کننده شسته می شود و این کار تا ۲۱ شب ادامه دارد.
امیر تورچیان افزود: علاوه بر خود قطارها کلیه بخش های ایستگاه ها اعم از آسانسور و نرده های پله ها و هندریل پله های برقی و گیت های ورود و خروج و صندلی ها ضدعفونی می شوند .
قائم مقام شرکت واحد اتوبوسرانی تبریز و حومه هم گفت: ۶۵۰ اتوبوس این شرکت هر روز برای مقابله با کرونا و رعایت موارد بهداشتی ضدعفونی می شوند.
بهنام اصلی زاده افزود: طبق ابلاغیه وزارت بهداشت با توجه به شیوع ویروس کرونا و برای ایمن سازی ناوگان حمل و نقل عمومی از اولین روز ابلاغ شرکت واحد اتوبوسرانی بیش از ۶۵۰ دستگاه اتوبوس دولتی و خصوصی را به صورت روزانه در توقفگاه مرکزی و پایانه ها نظافت و ضد عفونی می کنیم ضمن اینکه کلیه سایه بانهای شهر و کیوسکهای شارژ کارت بلیت نیز ضدعفونی می شوند و این اقدامات تا زمان حل مشکل ویروس کرونا در سطح کلان انجام خواهد شد.

ضدعفونی خیابان‌ها و اماکن تفریحی خرمشهر

شهردار خرمشهر با اشاره به اجرای عملیات ضد عفونی بازار ، معابر ، خیابان‌ها و اماکن پرتردد تفریحی این شهر علیه بیماری کرونا گفت: به منظور پیشگیری از شیوع ویروس کرونا تمام مبلمان شهری، وسایل بازی و صندلی‌های پارکها و صندلی‌های پیاده روها، نرده های پل جهان‌آرا و پل آزادی و جاده ساحلی خرمشهر ضد عفونی شده است.
داود دارابی به ضدعفونی کردن ۱۵ دستگاه مینی‌بوس‌، هشت دستگاه اتوبوس‌ و ایستگاه‌های تاکسی و اتوبوس‌ در سطح خرمشهر اشاره کرد و افزود: تاکسی‌های خرمشهر هر شب ساعت ۲۳ ضدعفونی و این اقدام هر ۲۴ ساعت یک بار انجام می‌شود.
وی خاطرنشان کرد: ضدعفونی سطح شهر به وسیله وسایل دستی و ماشین‌آلات آتش نشانی و دستگاه مه‌پاش در حال انجام است.

دارابی افزود: تمام ظرفیت مجموعه خدمات‌رسانی شهرداری خرمشهر برای شست‌وشو و ضدعفونی خیابان‌ها و پیاده‌روها به کار گرفته شده است.
شهردار خرمشهر تصریح کرد: علاوه بر اقدامات صورت گرفته برای ضد عفونی معابر شهری، با نصب بنر و پلاکارد در اماکن پرتردد و ورودی شهر خرمشهر آموزش های لازم در رابطه با رعایت بهداشت فردی نیز به شهروندان ارائه شده است.

این خبر تکمیل می‌شود …

1 پیام

  1. سوال
    در حالی که تمامی کشورها با کاهش ساعات کاری حقوق کارکنان دولت خود را کاهش داده اند بین ۳۰ تا ۴۵ درصد در کشور ما برعکس شده کارمندی که از ترس کرونا در منزل تشریف دارد اضافه کاری هم میگیرد به اندازه ۳۰ روز حقوق دریافت میکند این خلاف عرف نیست مسولین هیات دولت چگونه دم از انسانیت و حقوق اسلامی میزنند

پاسخ دادن