کاهش قیمت‌ها در بازار طلا و سکه در هفته‌ای که گذشت

قیمت سکه، طلا و ارز در آخرین روز پاییز
اقتصاد برتر

در هفته‌ای که گذشت قیمت سکه و طلا کاهشی بود و حباب سکه نیز در پایان هفته به ۳۷۰ هزار تومان رسید.

تهران – اقتصادبرتر – ۲۶ آذر ۱۴۰۰

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از ایرنا، بازار سکه و طلا در هفته چهارم آذرماه، کار خود را کاهشی آغاز کرد و قیمت سکه تمام بهار آزادی در این هفته در کانال ۱۳ میلیون تومان ماندگار شد. قیمت سکه طرح جدید در روز شنبه با نرخ ۱۳ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان معامله شد و در روز یکشنبه ۱۲۰ هزار تومان کاهش یافت. روند نزولی بهای سکه در روز دوشنبه نیز ادامه داشت و با قیمت ۱۳ میلیون تومان معامله شد اما در روز بعد با رشد ۷۰ هزار تومانی به رقم ۱۳ میلیون و ۷۰ هزار تومان رسید. سکه طرح جدید در روز چهارشنبه ۲۳۰ هزار تومان افزایش قیمت داشت و ۱۳ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان شد. در آخرین روز کاری هفته سکه با نرخ ۱۳ میلیون و ۱۲۰ هزار تومان معامله شد.

قیمت‌ها در بازار طلای خام در هفته چهارم آذرماه همچون هفته‌های قبل در نوسان بود. به این صورت که یک گرم طلای ۱۸ عیار در روز شنبه یک میلیون و ۳۰۸ هزار تومان معامله ‌شد و بهای آن در روز بعد به یک میلیون و ۲۹۲ هزار تومان و در روز دوشنبه به یک میلیون و ۲۸۱ هزار تومان رسید. یک گرم طلای ۱۸ عیار در روز سه‌شنبه یک میلیون و ۲۶۸ هزار تومان و در روز چهارشنبه یک میلیون و ۳۰۰ هزار تومان بود و پرونده آن در روز پنجشنبه با قیمت یک میلیون و ۲۸۸ هزار تومان بسته شد. قیمت هر مثقال طلا در هفته گذشته در میانه کانال پنج میلیون تومان نوسان داشت. در نخستین روز هفته هر مثقال طلا برابر با پنج میلیون و ۶۶۹ هزار تومان و روز یکشنبه پنج میلیون و ۵۹۸ هزار تومان تعیین شد.

بهای هر مثقال طلا در روز دوشنبه ۴۸ هزار تومان کاهش یافت و برابر پنج میلیون و ۵۵۰ هزار تومان شد و در روز سه‌شنبه این رقم ۲۲ هزار تومان افزایش داشت. در روزهای پایانی هفته قیمت هر مثقال طلا روند افزایشی داشت روز چهارشنبه برابر پنج میلیون و ۶۳۵ هزار تومان و روز پنجشنبه پنج میلیون و ۵۸۸ هزار تومان داد و ستد شد. قیمت انس جهانی طلا در هفته گذشته در محدوده یک هزار و ۷۸۰ تا یک هزار و ۷۹۰ دلار نوسان داشت.

محمد کشتی آرای نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران درباره تحولات بازار سکه و طلا گفت: اگرچه انس جهانی طلا در طول هفته سیر کاهشی داشت اما روز پنجشنبه چهار دلار افزایش قیمت را ثبت کرد. در طول یک هفته گذشته با شروع مذاکرات، نرخ ارز در طول هفته سیر نزولی داشته است و این موضوع باعث شده قیمت طلا و سکه سیر نزولی داشته باشد.

وی بیان کرد: به دلیل کاهش سکه و طلا در هفته گذشته تقاضایی در بازار ایجاد نشد اما به دلیل کاهش عرضه و اینکه برخی گمان می‌کردند قیمت‌ها افزایش یابد باعث شد حباب سکه تا ۵۲۰ هزار تومان افزایش یابد اما حباب سکه روز پنجشنبه به ۳۷۰ هزار تومان کاهش یافت. حباب سکه در هفته چهارم آذرماه به بالاترین قیمت خود در ۶ ماه اخیر رسید اما در پایان هفته عقبگرد داشت. در طول هفته گذشته قیمت‌ سکه و طلا کاهشی بود و برای هفته آینده نیز پیش‌بینی نمی‌کنیم قیمت انس جهانی طلا افزایش یابد.

پاسخ دادن