کاهش قیمت بلیت هواپیما به کجا رسید؟

زائران اربعین فریب بلیت‌های ارزان فضای مجازی را نخورند
اقتصادبرتر

عضو کمیسیون عمران مجلس با اشاره به حربه ایرلاین‌ها برای افزایش قیمت بلیت هواپیما، گفت: در صورت لغو محدودیت ۶۰درصدی صندلی پروازی باید قیمت بلیت کاهش یابد.

تهران – اقتصادبرتر – ۱۹ دی ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از گسترش نیوز، مجتبی یوسفی با اشاره به حذف قانون ۶۰ درصد در هواپیما‌های مسافربری و ضرورت بازگشت نرخ بلیت‌ها به قبل از اجرایی شدن طرح فاصله گذاری فیزیکی در پروازها، اظهار کرد: طی ماه‌های اخیر علی‌رغم مخالف مجلس با افزایش قیمت بلیت هواپیما، در برخی از مسیرها بیش از ۲۰۰ درصد افزایش قیمت داشتیم؛ مسیرهایی مانند تهران – اهواز از حدود ۳۰۰ هزار تومان به ۷۰۰ هزار تومان در ایام معمولی و کم سفر سال رسیده که یقیناً در نیمه پر سفر سال افزایش بیشتری هم شاهد خواهیم بود.

وی با اشاره به حربه ایرلاین‌ها برای افزایش قیمت بلیت با استفاده از قانون ۶۰ درصد ظرفیت مسافر در روزهای کم مسافر، افزود: شرکت‌های هواپیمایی اجرای فاصله گذاری و قانون ۶۰ درصد ظرفیت را به دلیل شیوع ویروس کرونا عامل افزایش قیمت‌ها می‌دانستند که ما این افزایش را غیر قانونی می‌دانیم. وی با اشاره به درخواست حذف طرح فاصله گذاری در پروازها توسط شرکت‌های هواپیمایی تصریح کرد: با توجه به شرایط کرونایی موجود و شیوع ویروس کووید ۱۹ رعایت فاصله فیزیکی به دلیل بسته بودن فضای هواپیما ضروری بوده و پروازها از این موضوع مستثنا نیستند، اما پاسخ به این درخواست و حذف فاصله گذاری‌‌ها بر عهده ستاد ملی مقابله با کروناست.

عضو کمیسیون عمران تصریح کرد: در صورتی که ستاد ملی مقابله با کرونا با حذف طرح فاصله گذاری فیزیکی در پروازها و لغو اجرای قانون ۶۰ درصد ظرفیت موافقت کرد، قیمت‌ بلیت‌ها باید به ابتدای سال جاری بازگشته و کاهش پیدا کند.

پاسخ دادن