کاهش قیمت خودرو در سایه افت دلار

اقتصاد برتر

بازار خودروهای پرطرفدار امروز ۱۱ اردیبهشت شکل نزولی به خود گرفت؛ بطوریکه محصولات ایران خودرو روز شنبه افت ۳ تا ۵ میلیون تومانی داشتند.

تهران – اقتصاد برتر – ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

بگفته فعالان بازار قیمت خودرو‌های سایپا نیز با افت ۲ تا ۴ میلیون تومان مواجه شد. به گفته فعالان بازار خودرو رصد خودروهای پرطرفدار این دو شرکت نشان دهنده آن است، (تداوم تعطیلی مراکز شماره گذاری خودرو)، (افت قیمت دلار) و (انتظارات مثبت از مذاکرات وین) سه عامل اصلی است که موجب شده تا طی روزهای اخیر قیمت خودرو در بازار نزولی شود.

فعالان بازار خودرو پیش بینی می‌کنند در صورت تدوام عوامل مذکور و رسیدن خبر خوش از مذاکرات وین می‌توان شاهد افت بیشتر قیمت در بازار خودرو بود. با این شرایط فعالان بازار خودرو بر این نکته تاکید می‌کنند که عوامل مذکور موجب شده تا خرید و فروش چندانی در بازار صورت نگیرد و بازار روزهای آرامی را پشت سر بگذارد، که این امر نیز بر نزولی شدن بازار خودرو اثرگذار بوده است.

در میان محصولات پرتیراژ ایران خودرو خودروهایی مانند « پژو ۲۰۶ تیپ ۲»، « پژو ۲۰۶ تیپ ۵»، «پژو ۲۰۶ صندوقدار»، « سمند LX»، «سمند LX با موتور EF7»،«سمند سورن» قرار دارند که توانسته اند نظر خریداران محصولات میان قیمت را به خود جلب کنند. ارزیابی بازار خودرو نشان دهنده آن است که امروز بیشترین افت قیمت به «سمند سورن» رسیده و این خودرو امروز با قیمت ۲۴۰ میلیون تومان در بازار معامله شده است. «پژو ۲۰۶ تیپ ۲» نیز امروز ۳ میلیون تومان ارزان تر شد و با قیمت ۱۹۹ میلیون تومان در بازار عرضه شد و مدل صندوقدار این خودرو نیز با افت ۳ میلیونی قیمت در بازار با قیمت ۲۴۵ میلیون تومان در بازار معامله شد.

از جمله محصولات سایپا که امروز قیمت آنها مورد ارزیابی قرار گرفته اند، می‌توان به «شاهین»، «کوییک R»، «کوییک معمولی»، «تیبا صندوقدار»، «تیبا۲» و «ساینا» اشاره کرد.

براساس رصد بازار بیشترین افت قیمت در بازار محصولات سایپا به «تیبا۲» اختصاص داشته و این خودرو امروز با افت ۴ میلیونی در بازار با قیمت ۱۳۲ میلیون تومان معامله شد.

در میان سایر محصولات سایپا نیز «کوییک R» با قیمت ۱۵۴ و کوییک معمولی نیز با قیمت ۱۴۷ میلیون تومان در بازار معامله شدند. «تیبا دو صندوقدار» نیز ۱۲۳ میلیون تومان قیمت خورد.

پاسخ دادن