کاهش قیمت دلار و یورو در صرافی‌های بانکی ادامه دارد

امروز (شنبه، ۳۱ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۱) نرخ دلار در صرافی‌های بانکی  با سه تومان کاهش نسبت به روز کاری گذشته (پنجشنبه، ۲۹ اردیبهشت ماه) ۲۵ هزار و ۶۳۸ تومان معامله شد.

تهران – اقتصادبرتر – ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۱

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از ایرنا، قیمت فروش یورو نیز در این صرافی‌ها در ساعت ۱۳ امروز با ۴۹ تومان کاهش نسبت به روز کاری گذشته برابر با ۲۸ هزار و ۱۰۲ تومان بود. قیمت خرید هر دلار توسط صرافی‌های بانکی امروز ۲۵ هزار و ۳۸۳ تومان و نرخ خرید هر یورو نیز ۲۷ هزار و ۸۲۲ تومان اعلام شد. علاوه بر این، بهای خرید دلار در بازار متشکل ارزی ۲۵ هزار و ۴۰۲ تومان و نرخ فروش آن ۲۵ هزار و ۶۳۳ تومان بود. این در حالی است که نرخ خرید یورو در این بازار ۲۶ هزار و ۸۳۱ تومان و نرخ فروش آن نیز ۲۷ هزار و ۷۵ تومان اعلام شد. همچنین، در سامانه نیما در معاملات امروز، حواله یورو به قیمت ۲۶ هزار و ۱۸۴ تومان فروخته و حواله دلار به بهای ۲۴ هزار و ۷۸۹ تومان معامله شد.

 افزایش قیمت دلار در صرافی‌های بانکی از ابتدای سال ۱۴۰۰ شروع شد و خردادماه وارد کانال ۲۶ ‌ هزار تومان شد و نوسان قیمت‌ دلار در صرافی‌های بانکی ادامه یافت. قیمت دلار به طور مشخص ۲۴ آذرماه در کانال ۲۷ هزار تومان ثابت ماند. در روزهای سرد زمستانی نرخ ارز سیر نزولی را شروع کرد و پس از ۶ ماه دوباره به کانال ۲۶ هزار تومان بازگشت و در آخرین روزهای دی‌ماه مصادف با ۲۷ این ماه دوباره به کانال ۲۵ هزار تومان بازگشت. سیر نزولی قیمت‌ها ادامه داشت تا اینکه در ۱۷ بهمن‌ماه در کانال ۲۴ هزار تومان نوسان داشت. با شروع سال جدید قیمت دلار در صرافی‌های بانکی در قیمت ۲۵ هزار تومان نوسان داشت و تمایلی به خروج از این کانال ندارد.

پاسخ دادن