کاهش قیمت دلار

کارشناسان ارزی هشدار دادند، بسته ۱٫۸ تریلیون دلاری بایدن برای حمایت از اقتصاد آمریکا، پاشنه آسیل دلار مقابل سایر ارزها خواهد بود.

تهران – اقتصاد برتر – ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۰

بایدن با اجرایی کردن بسته حمایتی ۱٫۸ تریلیون دلاری خود برای حمایت از اقتصاد آمریکا در مقابل کرونا می‌تواند ریسک افزایش کسری بودجه دولت، افزایش کسری حساب تجاری و بدهی‌های عمومی را به شدت افزایش دهد که این مسائل به پاشنه آشیل دلار در مقابل سایر ارزهای مهم جهانی در نیمه دوم امسال تبدیل خواهد شد.

دولت آمریکا از زمان آغاز بحران کرونا تاکنون چیزی در حدود ۲.۷ تریلیون دلار نقدینگی را به اشکال مختلف به بازارهای مالی تزریق کرده ولی دولت به دنبال حمایت‌های بیشتر است.

شاخص دلار آمریکا که نرخ برابری آن در مقابل سبدی از ارزهای جهانی را اندازه می‌گیرد، در معاملات روز جمعه با ۰.۱۵ درصد کاهش نسبت به روز گذشته در سطح ۹۰.۶۴۵ واحد بسته شد.

نرخ برابری هر فرانک سوئیس نیز معادل ۱.۰۹۹ دلار اعلام شد. (نرخ‌های فوق بر حسب ساعت پایانی معاملات بازارهای ارزی نیویورک محاسبه شده است.)

  • ارزهای اروپایی

در تازه‌ترین دور از معاملات، پوند با ۰.۲ درصد افزایش نسبت به روز قبل خود و به ازای ۱.۴۹۴ دلار مبادله شد. یورو ۰.۲۳ درصد بالا رفت و با ورود به کانال ۱.۲۰ به ۱.۲۱۱ دلار رسید.

پاسخ دادن