کاهش نرخ بهره نفت را ارزان کرد

کاهش نرخ بهره نفت را ارزان کرد
اقتصادبرتر

پس از شش روز #قیمت_نفت_برنت در روز پنجشنبه بیش از ۱ دلار کاهش یافت.

تهران – اقتصادبرتر – ۱۰ مرداد ۹۸

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از رویترز،پس از آنکه فدرال رزرو نرخ ارز کاهش داد ، و مذاکرات تجاری بدون پیشرفت به پایان رسید.
این افت با وجود کاهش بزرگتر از حد انتظار موجودی موجود در ایالات متحده و افت تولید خام در بین اعضای اوپک ، همراه با کاهش صادرات لیبی ، به طور معمول درایورهای صعودی برای بازار بود.

هر بشکه نفت Brent (LCOc1) ، معیار بین المللی ، ۱٫۰۶ دلار یا ۱٫۶٪ سقوط کرد و به ۰۰٫۹۹ دلار به ۶۳٫۹۹ دلار در هر بشکه رسید ، در حالیکه نفت خام ایالات متحده با ۹۳ سنت یا ۱٫۶٪ با ۵۷٫۶۵ دلار در هر بشکه کاهش یافته است که بیش از ۱ دلار در اوایل سال سقوط کرده است.

بانک مرکزی فدرال رزرو روز چهارشنبه نرخ بهره را کاهش داد ، اما در مقابل انتظارات رئیس بانک مرکزی ایالات متحده گفت این حرکت ممکن نیست  آغاز یک سری طولانی از کاهش برای تقویت اقتصاد در برابر خطرات از جمله ضعف اقتصادی جهانی باشد.

استفان اینز ، مدیرعامل شرکت فایننشال فدرال ، اظهار داشت: “اگرچه گزارش های موجودی قابل ملاحظه ای درباره موجودی ایالات متحده (ارائه دهنده زمینه های بسیار دلگرم کننده برای بازارهای نفت) ، قیمت نفت متوقف شده است ، زیرا حمایت از سیاست های پولی آینده نگر از طرف فدرال رزرو تقریباً تبخیر شده است.”

در همین حال ، مذاکره کنندگان ایالات متحده و چین ، دو اقتصاد بزرگ جهان ، روز چهارشنبه بدون علائم مشهود پیشرفت ، دور مذاکرات تجاری را تا جلسه بعدی خود در سپتامبر به پایان رساندند.

در همین حال ، ذخایر نفت خام ایالات متحده برای هفتمین هفته مستقیم سقوط کرد و از پایین ترین ماه از ماه نوامبر به پایین ترین سطح خود رسید و حتی با افزایش تولید و واردات خالص ، به پایین ترین سطح خود رسید.

موجودی های نفتی خام USOILC = ECI در هفته منتهی به ۲۶ ژوئیه ۸٫۵ میلیون بشکه سقوط کرد که بسیار بیشتر از انتظار تحلیلگران برای کاهش ۲٫۶ میلیون بشکه بود.

*افسانه صدیقی

 

پاسخ دادن