کاهش یک میلیونی قیمت برخی از خودروها در بازار

در حالی به ماههای پایانی سال نزدیک می شویم که همچنان تغییر چندانی در بازار تقاضای خودروهای داخلی را شاهد نیستیم این در حالی است که با عرضه مدل های ۹۶ برخی از خودروها نیز بازار خودرو با تغییرات مورد انتظاری نیز روبرو نشده است.

تهران- اقتصاد برتر- ۱۹ دی ۹۵

به گفته رئیس اتحادیه نمایشگاه داران خودرو ، با عرضه مدل ۹۶ توسط برخی از شرکتها از هفته گذشته ، قیمت خودرو نه تنها افزایش نیافته بلکه سیر نزولی را در پیش گرفته است.

سعید موتمنی اظهار کرد : با وجود اینکه قیمت خودروهای داخلی تا اوایل هفته گذشته با افزایش همراه بود اما با عرضه مدل ۹۶ برخی از خودروها نه تنها شاهد ادامه این سیر افزایش نبودیم بلکه از اواسط هفته گذشته ، جریان کلی بازار خودروها تغییر یافت.

وی تصریح کرد : با افزایش عرضه خودرو به بازار و عدم تغییر تقاضا در بازار ، خوشبختانه قیمت خودرو با وجود عرضه مدل ۹۶ ، سیر کاهشی به خود گرفته است.

وی گفت : هر چند عمده تغییرات قیمت خودروها در هفته های اخیر مربوط به محصولات ایران خودرو بود اما همراه با عرضه مدل ۹۶ و افزایش عرضه خودرو به بازار خوشبختانه شاهد کاهش قیمت اغلب خودروها این شرکت در بازار هستیم.

رئیس اتحادیه نمایشگاه داران و فروشندگان خودرو تهران گفت : تا پیش از عرضه مدل های جدید ، قیمت پژو ۴۰۵ GLX مدل ۹۵ ، ۳۱ میلیون ۳۰۰ هزار تومان بود اما روز گذشته مدل ۹۶ این خودرو،۳۰ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان در بازار معامله گردید.

موتمنی تصریح کرد : تا هفته گذشته قیمت پژو ۲۰۶ تیپ دو مدل ۹۵ آن ۳۴ و نیم میلیون بود اما روز گذشته مدل ۹۶ این خودرو در بازار ۳۳ میلیون و ۷۰۰ و مدل ۹۵ آن به ۳۳ میلیون در بازار رسید.

وی همچنین با توجه یه سیر کاهش قیمت برخی از خودروها در بازار اظهار داشت : در شرایطی که پژو ۲۰۶ V8 مدل ۹۵ تا هفته گذشته ۳۹ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان در بازار معامله می گردید روز گذشته مدل ۹۶ این خودرو ۳۸ میلیون و ۸۰۰ هزار و مدل ۹۵ آن با کاهش ۵۰۰ هزار تومانی به قیمت ۳۸ و ۳۰۰ در بازار رسیده است.

وی با اشاره به قیمت مدل ۹۶ برخی از محصولات در بازار گفت : در روز گذشته مدل ۹۶ اغلب خودروها از جمله سمند LX حدود ۳۲ میلیون و ۷۰۰ ، سمند SE، ۲۹ میلیون و ۴۰۰ ، دنا ۴۵ میلیون و ۲۰۰ ، پژو ۴۰۵ LX حدود ۳۲ میلیون و ۸۰۰ ، پژو پارس ۳۷ و ۸۰۰ ، ال ۹۰ اتوماتیک ۴۸ میلیون و ۵۰۰ و تندر معمولی E2حدود ۳۹ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان در بازار رسید.

وی گفت : در این مدت به جزء تندر معمولی E2 که به دلیل کاهش عرضه حدود ۳۰۰ هزار تومان در مدل ۹۶ افزایش قیمت داشته، سایر محصولات ایران خودرو در بازار با کاهش قیمت همراه شده اند.

به گفته وی بر خلاف اظهارات برخی از تحلیل گران که عنوان می کردند با عرضه مدل های ۹۶ ، قیمت خودرو در بازار افزایش خواهد یافت ، نه تنها قیمت ها افزایش نداشت بلکه با عرضه مدل های جدید و افزایش عرضه در جریان افت تقاضا ، قیمت ها با سیر نزولی مواجه گردید.

پاسخ دادن