کاهش ۱۲ درصدی واردات شکر با افزایش تولید داخل

برای تامین شکر مشکلی نداریم

به گفته مدیرکل هماهنگی توزیع و فروش شرکت بازرگانی دولتی ایران، در هشت ماه نخست امسال حدود ۷۵۸ هزار تن شکر خام وارد کشور شده که به دلیل افزایش تولید داخلی، این مقدار نسبت به مدت مشابه سال گذشته، کاهشی ۱۲ درصدی داشته است.

تهران – اقتصادبرتر – ۰۲ آذر ۱۴۰۰

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، «حجت براتعلی» اظهار داشت: در هشت ماه نخست امسال ۷۵۸ هزار تن شکر خام وارد کشور شده است که سهم بخش خصوصی از این رقم ۷۰ هزار تن بوده است. واردات شکر در  هشت ماهه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۲ درصد کاهش دارد که دلیل آن افزایش تولیدات داخلیِ (چغندر قند) است.

مدیرکل هماهنگی توزیع و فروش شرکت بازرگانی دولتی ایران تصریح کرد: تا بیستم آبان ماه، یک میلیون و ۱۷۸ هزار تن نیشکر تحویل کارخانجات تولید شکر شده است که به میزان مدت مشابه سال گذشته است اما نسبت به سال ۹۸، ۶۰ درصد رشد دارد.  از این میزان نیشکر تحویلی به کارخانجات، بیش از ۷۰۰ هزار تن شکر استحصال خواهد شد که پیش‌بینی‌های تولید در این بخش را محقق خواهد کرد.

براتعلی گفت: سطح عرضه‌ محصول از مناطق جنوب کشور به سایر نقاط در هفته‌های آینده افزایش خواهد یافت که به تثبیت قیمت شکر در بازار کمک می‌کند. با برنامه‌ریزی خوب برای تولید داخلی و واردات مناسب این کالا، در حال حاضر وضعیت موجودی شکر کشور در شرایط مطمئن قرار دارد.

پاسخ دادن