کاهش ۳۰ درصدی فروش جهانی رنو

BOULOGNE-BILLANCOURT, FRANCE - JANUARY 14: A general view of French carmaker Renault headquarters on January 14, 2016 in Boulogne-Billancourt, France. Shares in French carmaker Renault dived on the Paris stock exchange after Renault offices in France were raided by fraud investigators as part of a probe into vehicle emissions. (Photo by Chesnot/Getty Images)

شرکت رنو فرانسه خودروساز غربی که از ضرر و زیان درپی جنگ اوکراین و خروج خود از روسیه خبر می‌دهد، روز سه‌شنبه اعلام کرد، فروش این شرکت در نیمه اول سال ۲۰۲۲، سی درصد کاهش یافته است.

تهران – اقتصاد برتر –  ۲۲ تیر ۱۴۰۱

به گزارش رویترز، رنو که در میان خودروسازان غربی بیشترین میزان فروش را در بازار روسیه دارد، اعلام کرد، فروش جهانی آن نسبت به سال گذشته ۲۹٫۷ درصد کاهش یافته و فقط به حدود یک میلیون دستگاه خودرو رسیده است.

بدون احتساب فعالیت شرکت‌های تابعه آن در روسیه یعنی آوتوواز و رنوی روسیه، تعداد خودروهای فروخته شده آن نسبت به سال قبل میلادی ۱۲ درصد کاهش داشته است. بر اساس این گزارش، سهام شرکت رنو ۲٫۳ درصد سقوط کرد.

به گفته بانک جی پی مورگان آمریکا، روسیه دومین بازار بزرگ رنو قبل از جنگ بود و ۱۵ درصد از درآمد این شرکت را به خود اختصاص می‌داد.

این گروه که مدل های محبوبی مانند داچیا داستر و رنو کلیو را تولید می کند، اوایل سال جاری میلادی فعالیت خود را در این کشور متوقف و اعلام کرد که رنو روسیه و ۶۷٫۷ درصد سهام آن در شرکت آوتوواز، بزرگترین خودروساز روسیه و مالک برند لادا را به فروش خواهد رساند.

پاسخ دادن