کاهش ۴۰ درصدی کلاهبرداری از عابر بانک ها

کلاهبرداری کارتخوان
اقتصاد برتر

به گزارش پلیس آگاهی ناجا با اجرای طرح مسدود سازی سیم کارت‌های بدون هویت ،کلاهبرداری کارت به کارت، بالغ بر ۴۰ درصد کاهش یافت.

تهران- اقتصاد برتر-۲۸ فروردین ۹۸

به گزارش #اقتصادبرتر،سیم کارت‌های بدون هویت مهم ترین عامل کلاهبرداری‌های مالی است که باعث شده است پیگیری پرونده‌های کلاهبرداری برای سیستم قضایی و پلیس سخت و در برخی موارد غیر ممکن شود. بر همین اساس یکی از مهم ترین موضوعات در دستور کار وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، نهادهای قضایی و اپراتورها شناسایی و مسدود سازی سیم کارت‌های بی نام و نشانی است که در سایه عدم نظارت در چند سال گذشته عرضه شده و برخی از آنها همچنان در شبکه اپراتوری کشور فعالیت دارند و برای کلاهبرداری و موارد غیر مجاز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

کلاهبرداری کارت به کارت از طریق ارسال اطلاعات کارت و مراجعه به خودپرداز یکی از مهم ترین کلاهبرداری‌های مالی به شمار می‌رود که در چند سال اخیر افزایش یافته است و همین موضوع باعث شده تا پرونده‌های بسیار زیادی برای رسیدگی به پلیس فتا و دادستانی ارجاع شود؛ بر همین اساس مراجع ذیربط از جمله پلیس آگاهی، پلیس فتا، دادستانی کل کشور، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و بانک مرکزی  جلساتی را برگزار کردند و طرحی را برای مسدود سازی سیم کارت‌های بدون هویت و کاهش کلاهبرداری کارت به کارت آغاز کردند که در نتیجه اجرای مرحله اول این طرح بیش از ۳۰ هزار سیم کارت تلفن همراه از اپراتورهای همراه اول، ایرانسل و رایتل مسدود شد . کلاهبرداران از این سیم کارت ها سوء استفاده مای می کردند .

پاسخ دادن