کاهش ۶ تا ۱۲ درجه‌ای دما در اغلب نقاط کشور

 کارشناس سازمان هواشناسی اعلام کرد: دما در شرق و مرکز کشور و استان‌های جنوبی رشته کوه البرز از جمله قزوین، البرز، تهران و سمنان بین ۶ تا ۱۲ درجه‌ کاهش می یابد؛ همچنین احتمال افت فشار گاز، افزایش مصرف انرژی، خسارت به محصولات کشاورزی و صدمه به ماشین‌آلات و ادوات کشاورزی وجود دارد.

تهران – اقتصادبرتر – ۲۶ آبان ۱۴۰۰

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از سازمان هواشناسی، کبری رفیعی امروز (چهارشنبه) در این باره افزود: سامانه بارشی امروز موجب ادامه بارش‌ها به شکل باران و برف در استان‌ های ساحلی خزر، کرمان، سمنان، فارس، کهگیلویه و بویراحمد، خراسان جنوبی، خراسان شمالی، نیمه جنوبی یزد و اصفهان خواهد شد. امروز در هرمزگان و بوشهر نیز شاهد بارش های پراکنده و رعد و برق تحت تاثیر این سامانه هستیم.

به گفته کارشناس سازمان هواشناسی، فردا (پنجشنبه) هرمزگان، نیمه جنوبی فارس، شرق بوشهر و ارتفاعات کرمان نیز بارندگی و وزش باد خواهند داشت. احتمال جاری شدن روان‌آب، آب‌گرفتگی معابر، لغزندگی جاده‌ها و احتمال کولاک در جاده‌های کوهستانی همراه با کاهش دید به‌ویژه در گذرگاه‌های کوهستانی و احتمال تاخیر در پروازها وجود دارد.

 رفیعی ادامه‌داد: از امروز تا پنجشنبه در شمال شرق، شرق و مرکز کشور و استان‌های جنوبی البرز بارش ها تشدید است. امروز شاهد کاهش هفت تا ۱۴ درجه ای دما در شمال شرق کشور هستیم که موجب بارش برف در خراسان جنوبی می‌شود.

وی اظهار داشت: روزهای پنج‌شنبه و جمعه در شهرهای صنعتی و پرجمعیت با افزایش میزان غلظت آلاینده‌های جوی مواجه خواهیم شد. تهران امروز بارش پراکنده باران را خواهد داشت و حداقل دما در تهران ۲ درجه است. زنجان و اردبیل و ارومیه سردترین مراکز استان‌ها در روز جاری هستند.

پاسخ دادن